reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 8T Concept

Arkası renk değiştirebilen OnePlus 8T Concept görücüye çıktı

Kısa süre önce bir sürpriz oldu ve arkası renk değiştirebilen OnePlus 8T Concept görücüye çıktı. İşte model hakkındaki detaylar;

OnePlus 8T Concept, firmanın 2020’deki son sürprizi oldu. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere bu telefonun en büyük özelliği arkasındaki desenlerin renk değiştirebiliyor olması. Adından da anlaşılabileceği üzere “konsept” olan bu telefon, gerçekten ilginç duruyor. Bu modeli açık olarak satışa sunma amacı olmayan OnePlus, yine de gelecek için bir gösterim yapıyor. Bu renk değişimini metal oksit barındıran filme uygulanan voltaj üzerinden mümkün kılan firma, burada birçok farklı senaryo gösteriyor. Görsellik yanında bu sistem bir bildirim göstergesi olarak hayal ediliyor. Arkasındaki kamera modulünde bir radar olan OnePlus 8T Concept, bu sayede el hareketlerini algılayabiliyor. Hatta bu sistem kişilerin nefes alışverişlerini dahi takip ederek geri bildirim verebiliyor. Ancak açıkçası bu senaryo çok mantıklı durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 8T Concept dikkat çekmeyi başardı

Firmanın OnePlus Concept One modeli de öne çıkan konseptlerden olmuştu. Cihaz farkını özel kamera gizleme sistemiyle gösteriyordu. Hatırlamak adına cihazın arkasındaki kamera sistemi normalde görünmüyordu. Arka kameraların üzerinde özel bir “elektrokromik cam” kullanan firma, bu sayede kameraları aktif olmadıkları zaman görünmez hale getiriyordu.

McLaren ortaklığında McLaren 720S‘ten ilham alınarak geliştirildiği aktarılan ve normalde ünlü üreticinin ikonik rengi üzerine kurulan telefon, arka kamerası üstündeki elektrokromik camı bir ND filtre olarak da kullanabiliyordu. Bu telefon da bir konsept olarak kaldı ve satışa sunulmadı.

İLGİLİ HABERLER