reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno5 Samsung

OPPO ve Samsung Türkiye’de üretim yapacak; işte detaylar

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından OPPO ve Samsung, ortaya çıktığı kadarıyla Türkiye’de üretim yapacak. İşte detaylar;

Türkiye pazarında uzun zamandır aktif olarak yer alan Samsung ve Türkiye’nin taze isimlerinden sayılan OPPO, BloombergHT’nin haberine göre ayrı ayrı olarak Türkiye’de üretim yapmaya hazırlanıyor. Kaynaklara göre Çinli mobil telefon üreticisi OPPO, yeni yılın ilk ayında İstanbul ve Kocaeli’de kurulacak tesiste telefon üretimine başlamayı planlıyor. Söz konusu yatırımın büyüklüğü 50 milyon dolara yaklaşıyor bilgisi veriliyor. Yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırımla üretime başlayacak tesis için yatırım teşvik belgesinin alındığı ve gerekli kuruluş işlemlerinin tamamlandığı gelen bilgiler arasında. Bazı modellerini Türkiye’de üretmeyi planlayan OPPO’nun, spesifik olarak hangi telefonlara Türkiye’de hayat vereceği henüz bilinmiyor.

Türkiye’de üretime hazırlanan diğer isim Samsung ise ilk etapta alt yüklenici aracılığıyla üretime geçmeyi hedefliyor bilgisi veriliyor. Söylendiği kadarıyla firma ilk etapta üretimi İstanbul’da kurulu bir alt yükleniciyle yapacak. Üretim ilk aşamada daha çok montaj ağırlıklı olacak.

Samsung ve OPPO, yerel üretim ile ciddi ses getirecekler

Burada özellikle OPPO’nun dikkat çektiğini belirtmek gerekiyor. Firma biliyorsunuz genel olarak son kullanıcıya yönelik ürünleriyle pazarda yer alıyor. OPPO’nun şu an akıllı telefon, akıllı saat ve akıllı televizyon gibi ürünleri bulunuyor. Türkiye pazarına çok ciddi yatırım yapan firma, yerel üretim ile pazarda çok daha fazla ses getirecek izlenimi oluşturuyor. OPPO’nun ardından Xiaomi gibi isimlerin de bu konuda adımlar atma ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilginç konsept telefonu kısa süre önce tanıtılmıştı