reklamı kapat

POPÜLER

TECNO Mobile Camon 16 Premier

Tecno Mobile da Türkiye’de telefon üretiyor; işte detaylar

Türkiye’de uzun zamandır yer alan firmalardan Realme sonrasında Tecno Mobile firmasının da Türkiye’de telefon ürettiği öğrenildi.

Xiaomi, OPPO, Vivo ve Samsung gibi isimlerden sonra Türkiye’de telefon üreteceğini duyuran son isimi Realme olmuştu.

Firma kısa süre önce “Vaziyet alın, buralar karışacak. Türkiye’de üretilen ilk Realme telefonu sence hangisi? Tahminleri alalım” duyurusunu yapmıştı.

Gelen bilgilere göre Türkiye’de Çin merkezli firmalardan Tecno Mobile da telefon üretiyor. Söylendiği kadarıyla marka, İstanbul Pendik’te üretimini başlatıyor.

İstanbul Pendik’te yer alacak fabrika için eleman alımına ise nisan ayında başlandığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yine kaynaklara göre firma eleman alımını da tamamlayıp üretimini hali hazırda başlattı. İlk yerli üretim modelin lansmanı bu cuma günü yapılacak ve Türkiye’de öncelikle Camon 12 Air ve Spark modelleri üretilecek.

Tecno Mobile, Türkiye’de çok bilinen bir firma değil. Ancak şirket resmi olarak burda ve yerli üretim sonrasında ismini daha çok duyacağımız kesin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tecno Mobile Türkiye üretimi ile ciddi avantajlar elde edecek

Türkiye’de üretilen telefonlar dışarıdan getirmeye oranla daha ucuza satılabiliyor. Hatırlamak adına Xiaomi tarafından Türkiye fabrikasında üretilen ilk telefon giriş seviyesi Redmi 9C modeli.

OPPO tarafından Türkiye fabrikasında üretilen ilk telefon ise yine giriş seviyesi OPPO A15s modeli.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın