reklamı kapat

POPÜLER

hediye internet

Türkiye’de tüm cep telefonu abonelerine hediye internet

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kısa süre önce herkesi ilgilendiren ve sevindiren bir hediye internet açıklamasından bulundu.

Birgün’de yer alan habere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, koronavirüs tedbirleriyle birlikte internet kullanımının artması nedeniyle ramazan ayında tüm cep telefonu abonelerine ücretsiz 1 GB internet verileceğini açıkladı. Sağlık çalışanlarına ise üç ay süreyle 15 GB internet verileceği müjdelendi. Yapılan resmi açıklamaya göre bu karar Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, GSM operatörlerinin genel müdürleriyle video konferansla yaptığı görüşme sonrası alındı. Konu hakkında Karaismailoğlu, “Koronavirüs tedbirleri sonrasında vatandaşların internet kullanımını daha da arttı. İnternet kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza ayrıca bir yük getirmemesi amacıyla GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız adına destek istedik” söyleminde bulundu. Bakan sağlık tarafında  780 bin kişiyi geçen sağlık çalışanlarına iki ay süreyle aylık 5 GB internet ve 500 dakika sesli görüşme hizmetini ücretsiz olarak vermeye başladıklarını, yaklaşık 45 bin kişilik Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Merkezleri çalışanlarına ise ek olarak iki ay süreyle 10 bin dakika sesli görüşme hizmetinin de ücretsiz verileceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 GB hediye internet elbette çok fazla değil

Ancak bu hediye yine de birçok kişiye az da olsa yardımcı olacaktır. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde de Turkcell ve Türk Telekom, koronavirüs nedeniyle oluşan ihtiyaçlar nedeniyle internet hızlarında bir artışa gitmişti.

İlginizi Çekebilir

LG’nin yeni telefonu Velvet