reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom ve Turkcell Superonline

Türk Telekom ve Turkcell Superonline’dan sevindiren internet hız artışı

Turkcell Superonline ve Türk Telekom, kullanıcıları sevindirecek bir haber verdi. İki şirket de internet hızlarını artırdığını aktardı. İşte detaylar;

Koronavirüs nedeniyle evden çalışanların uzun süredir talep ettikleri download ve upload hız artışı konusunda Turkcell Superonline ve Türk Telekom güzel bir adım attı. Yapılan resmi açıklamaya göre Turkcell Superonline, evden çalışma ve evden eğitim sürecinde interneti yoğun olarak kullanan fiber müşterileri için en düşük indirme hızını 50 Mbps’ye, yükleme hızını ise dört kat artırarak 20 Mbps’ye çıkardı. Bu sayede fiber kullanıcıları işlerini daha hızlı yapabileceği, öğretmen ve öğrencilerin birbirleri ile daha hızlı dosya paylaşabileceği aktarıldı. Türk Telekom ise koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği dönemde, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak için fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarmaya başladı. Söylendiği kadarıyla kullanıcılar 1 Haziran 2020 tarihine kadar 2 kat hızlı veri yükleme uygulamasından faydalanabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell Superonline ve Türk Telekom kullanıcıları bir nebze de olsa sevindirdi

Konu hakkında “Turkcell olarak milletçe mücadele verdiğimiz şu günlerde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz” diyen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Her fırsatta fiberin ülkemiz için önemine vurgu yapıyoruz. Bugün de fiber altyapının yaygınlığının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Turkcell olarak bu süreçte evlerinden çalışan ve işlerine mümkün olduğunca evlerinden devam eden kullanıcılarımız için indirme ve yükleme hızlarını katladık. Türkiye’yi ışık hızında fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline’ın güçlü altyapısını Türkiye’nin hizmetinde” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Koronavirüs için korkutan çalışma