reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max Apple

İşte karşınızda iPhone 12 Pro Max tasarımı [Video]

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek iPhone 12 ailesinin en üstündeki iPhone 12 Pro Max için tasarım netleşmiş durumda.

Son dönemde çok sağlam sızıntılara imza atan Max Weinbach, henüz yüzde 100 bitmemiş olmasına rağmen son aşamaya gelmiş iPhone 12 Pro Max CAD üretim dosyasını eline geçimeyi başardı. İşte bu dosyadan üç boyutlu tasarımlar hazırlayan EverythingApplePro YouTube kanalı, spesifik olarak 12 Pro Max modelini karşımıza getiriyor. Çıkan tasarım genel olarak sürpriz oluşturmuyor çünkü hatırlarsınız bu gövde yapısı kısa süre önce netleşmişti. Tekrar baktığımız zaman yeni modelde bizi iPad Pro benzeri bir tasarım çizgisi karşılıyor. Yuvarlak hatları ve yuvarlatılmış değil düz kenarları bir araya getiren tasarım, aynı zamanda şimdiye nazaran daha ufak çentiği de bir kez daha netleştiriyor. Bu tasarımda aynı zamanda Smart Connector bağlantı yapısının yer aldığı ve çerçevelerin ciddi düzeyde inceleceği görülüyor. Ancak yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz ortada inanılmaz büyük bir değişiklik yok. Örneğin iPhone 12 Pro Max için kavisli kenarların gelmesi ya da çerçevelerin çok ince hale getirilmesi yolda görünmüyor. Firma esas büyük değişiklikleri 2021’e saklıyor deniyor. Ancak bu konuda da kesin konuşulamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro Max dahil ailenin geneli için fiyatlar ve temel özellikler şu şekilde karşımıza çıkıyor

Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, 5,4 inç OLED ekran, 5G desteği, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alacak. Bu model 6,1 inç OLED ekran, 5G desteği, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera + LiDAR tarayıcı, 5G desteği ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera + LiDAR tarayıcı, 5G desteği ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.