reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

İşte iPhone 12 serisinin kutusundan çıkacak tek aksesuar

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek iPhone 12 ailesinin kutu içeriğinde sadece tek bir kablo çıkacak gibi görünüyor. Ancak bu kablo biraz yeni.

iPhone 12 ailesi son dönemde biliyorsunuz sürekli olarak kutusundan kablolu kulaklık ve şarj cihazı çıkmayacak haberiyle gündemde yer ediniyor. En son ise iPhone 12’lerin ekranlarında 120 Hz yenileme hızı sunulmayacak haberi büyük ses getirmiş ve yeni seriyi bekleyenleri üzmüştü. Şimdi ise telefonların kutusundan çıkacak olan tek aksesuarın yeni bir USB-C – Lightning kablosu olduğu ortaya çıktı. Aşağıda gördüğünüz bu kablonun tek yeni yanı ise örgülü bir yapıyı benimsiyor olması. Yani normal kablolardan daha uzun ömürlü / sağlam olacak bu kablo, yukarıda da dediğimiz gibi kutuda bir şarj cihazına eşlik etmiyor. Apple burada kişilere yeni tasarladığı 20W’lık sektöre göre çok yavaş kalan hızlı (!) şarj adaptörünü satmaya çalışacak deniyor. Ya da firma kişilerin ellerindeki hali hazırda sahip oldukları adaptörleri kullanması doğrultusunda bir adım atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinde fiyatlar şöyle olacak gibi duruyor

Analistler 5,4 inç ekranlı en düşük 5G’li iPhone 12’nin 749 dolar olacağını aktarıyor. Bu da iPhone 11’e oranla 50 dolarlık bir artış anlamına geliyor. Kişilerin iPhone 11 ile aynı ekran boyutuna sahip 6,1 inç iPhone 12’ye ise 799 – 849 dolar arasında bir ücret ödemesi gerekeceği söyleniyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan iPhone 12 Pro 999 dolardan satılacak gibi görünüyor. En üstteki dev model 12 Pro Max ise 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak yorumları geliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın