reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple’dan “şarj girişi olmayan” iPhone odaklı yeni çalışma

Teknoloji devi Apple, geleceği için çalışmalara devam ediyor. Bu sefer şarj girişi olmayan iPhone dönemi için bir haber gündemde.

iPhone 12 ailesi son dönemde biliyorsunuz sürekli olarak kutusundan kablolu kulaklık ve şarj cihazı çıkmayacak haberiyle gündemde yer ediniyor. Apple gelecek iPhone’larda bırakın şarj cihazını, şarj portuna dahi yer vermek istemiyor. Yaz sonunda gelecek 2020 modellerinde USB-C yerine yine Lightning portuna yer verecek denilen teknoloji devi, 2021’de ise şarj portunu tamamen ortadan kaldırmak istiyor. Bunun yerine tamamen kablosuz şarj dönemine geçiş amaçlanıyor. İşte bu Apple dönem için aksesuarlar üzerinde de çalışıyor. Burada patentler üzerinden karşımıza çıkan ilk ürün, çift taraflı Qi kablosuz şarj desteğine sahip iPhone’lara özel şarjlı kılıf oluyor. Apple’ın mevcut şarjlı kılıflarında kablosuz şarj yer alıyor ancak telefon gücü yine kılıfın içindeki Lightning portundan alıyor. Bu durum Lightning portu ortadan kalkınca mümkün olmayacağından, yeni kılıflar çift taraflı kablosuz şarj desteğiyle geliştiriliyor. Bu da elbette güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi hakkında başka neler biliyoruz?

Burada elbette en çok fiyatlar merak ediliyor. Analistler 5,4 inç ekranlı en düşük 5G’li iPhone 12’nin 749 dolar olacağını aktarıyor. Bu da iPhone 11’e oranla 50 dolarlık bir artış anlamına geliyor. Kişilerin 11 ile aynı ekran boyutuna sahip 6,1 inç iPhone 12’ye ise 799 – 849 dolar arasında bir ücret ödemesi gerekeceği söyleniyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan 12 Pro 999 dolardan satılacak gibi görünüyor. En üstteki dev model 12 Pro Max ise 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak yorumları geliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın