reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 serisi için kablosuz şarj odaklı ilginç mıknatıs detayı

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek iPhone 12 ailesine yönelik daha önce duyulmamış ilginç bir kablosuz şarj odaklı mıknatıs detayı çıktı.

iPhone 12 ailesi son dönemde kutularından kulaklık ve şarj cihazı çıkmayacak haberiyle gündemde yer ediniyor. Ayrıca artık modellerde 120 Hz ekranın olmayacağı da biliniyor. Dört farklı telefon için son çıkan detay ise kablosuz şarj ile alakalı. iPhone tarafında çok uzun zamandır kablosuz şarj sunuluyor. Şimdi ise bu taraftaki konumlandırma deneyimi geliştirilecek deniyor. Söylendiği kadarıyla Apple telefonların arkasına ya da telefonlar için hazırlayacak resmi kılıflara halka şeklinde mıknatıslar koymanın planlarını yapıyor. Bu mıknatısların ağırlık nedeniyle telefonlar değil resmi kılıf ya da kılıflar içerisine konulması beklenirken, bu tasarımın arkasında doğru kablosuz şarj konumlandırması yer alıyor. Biliyorsunuz mevcut kablosuz şarj cihazlarında telefonu mutlaka belirlenen konuma yerleştirmek gerekiyor. Yoksa şarj başlamıyor. Apple’ın mıknatıslar ile tam da bunu çözmek istediği aktarılıyor. Güçlü mıknatısların telefonu otomatik olarak doğru yere çekeceği belirtiliyor ve bu da gerçekten çok güzel görünüyor. Bu tarz ufak şeyler kullanıcı deneyimi ciddi oranda artırıyor. Telefonu kablosuz şarj cihazı üzerine bırakan ancak daha sonra doğru konumlandırmadığı için telefonunun hiç şarj olmadığını gören kişilerin şikayetleri sürekli geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinde fiyatlar nasıl olacak?

Fiyat tarafında kişilerin 5G’li iPhone 12’ye ulaşmak için en az 649 dolar vermesi gerekecek. 12 Max modeline Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan iPhone 12 Pro ise 999 dolardan başlayacak deniyor. En üstteki dev model 12 Pro Max ise 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın