reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra ekran altı kamera ile dünyada bir ilke imza atabilir

Gündemden düşmeyen model Xiaomi Mi 10 Ultra, ekran altı kamera ile dünyada bir ilke imza atabilir deniyor. İşte gelen yeni bilgiler;

11 Ağustos tarihinde lanse edilecek Xiaomi Mi 10 Ultra, biliyorsunuz en son sağlam sızıntı kaynağı Ice Universe tarafından “dünyayı şoke edecek” şeklinde tanıtılmasıyla ses getirmişti. Daha sonra ise modelin yukarıda gördüğünüz tasarımı sızdırılmıştı. Burada modelin selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıdığı görülüyordu. Ancak bu söz konusu olmayacak gibi görünüyor. Çünkü ekran konusunda önemli kaynaklardan Ross Young‘a göre telefonda çok yüksek ihtimalle ekran altı kamera teknolojisi yer alacak. Bu konuda dünyada bir ilke imza atacak gibi görünen Mi 10 Ultra, buna karşın Mi Mix Alpha gibi son kullanıcıya ulaşmayacak izlenimi oluşturuyor. Çünkü Ross Young telefon için çok düşük sayıda üretim yapılacağını ve bunun sadece demo üniteleri olacağını belirtiyor. Xiaomi’nin yeni modeli Mi 10 Ultra için birisi ekran altı kameralı, diğeri ekran delikli iki farklı versiyon hazırlamış olabileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Ultra için teknik diğer detaylar şöyle görünüyor

Gücünü Snapdragon 865 ya da 865 Plus işlemciden ve en üstte 16 GB RAM‘den alacak telefonda merak uyandıran bir Game Turbo özelliği de yer alıyor. Qualcomm ve Xiaomi ortaklığıyla geliştirilen bu özellik, kişilerin yerleşik GPU’yu yani grafik birimini özelleştirmesine imkan tanıyor. Bunun telefon tarafında eşi görülmemiş bir şey olduğu aktarılıyor. 120 Hz 6,67 inç FHD+ AMOLED ekranla yolda bulunuyor denilen yeni Mi 10 versiyonu, daha önce söylendiği gibi 60W değil tam 120W kablolu hızlı şarj desteğine sahip. 4.500 mAh pile sahip cihazda 55W hızlı kablosuz şarj olacak açıklaması da yapılıyor. Telefon arkasındaki birisi periskop olan dörtlü kurulum ile 100x dijital zoom getiriyor.

İlginizi Çekebilir