reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

Hyundai cephesine geleceğin ulaşım dünyası için önemli ödül

Geleceğin mobilite ödülleri kapsamında Hyundai konseptleri, toplam 71 yeni araç arasında birinci olarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Hyundai, HDC-6 NEPTUNE ve e-scooter’ı ile 2020 Geleceğin Mobilite Ödülü’nü kazandı. Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü Yeşil Ulaşım Bölümü tarafından 2019 yılında verilmeye başlanan ödüller, mobilite açısından geleceğe yön veren konsept araçlara özel bir anlam yüklüyor. FMOTY, hidrojenle çalışan yakıt hücreli kamyon konsepti HDC-6 NEPTUNE’ü “Kamu ve Ticari” kategorisinde, e-scooter’ı ise “Kişisel” kategorisinde ödüllendirdi. Ödüller, 11 ülkeden en iyi otomotiv gazetecileri de dahil olmak üzere toplam 16 jüri üyesinin oylarıyla veriliyor. Hyundai, birçoğu uluslararası otomobil fuarlarında tanıtılan toplam 71 konsept arasından üç kategoride değerlendirildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai kapsamlı ulaşım çözümleri üzerinde yoğunlaşıyor

Geçtiğimiz Kasım ayında Kuzey Amerika Ticari Araç Fuarı’nda tanıtılan HDC-6 NEPTUNE, 1930’ların ikonik Art Deco demiryolu trenlerinden ilham alınarak tasarlandı. Çevre dostu ticari araçlara öncülük eden bu konsept, Hyundai’nin sıfır karbon emisyonlu gelecek vizyonunu da gözler önüne seriyor. Sıfır karbonlu ve çevre dostu ticari araçlara olan talebin artması beklendiğinden, FMOTY jüri üyeleri de bu önemli ödülle konsept araca fazlasıyla destek vermiş oldular.
2017 yılında Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtılan e-scooter ise gelecekteki araçlar için iyi bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Adından da anlaşılacağı gibi elektrikli scooter, araçlara entegre edilecek ve hareketliliğini sağlamak için kendi kendini şarj edebilecek.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda