reklamı kapat

POPÜLER

Cadillac Lyriq

Teknoloji harikası donanımlarla geldi; elektrikli Cadillac Lyriq karşımızda

2022 yılı itibarıyla satışa hazır olarak asfalta inecek Cadillac Lyriq, elektrik altyapısıyla kendinden sonra gelecekler için de referans niteliğinde.

Her ne kadar Avrupa pazarındaki kullanıcılara uzak olsa da bugün otomobil dünyasının en karakteristik tasarım dinamiklerinden birisinin arkasında Cadillac’ın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durumu son yıllardaki tasarım yarışmalarındaki finalistlikleriyle tescillenen markanın elektrik geleceği de sonunda karşımızda duruyor. Markasının 2022’de satışa çıkarılmasını planlandığı ilk tamamen elektrikli premium SUV modeli Cadillac Lyriq, önizleme niteliğindeki konsept versiyonuyla bugün tanıtıldı. Seri üretime taşınma sürecinde şu an karşımızda duran dinamiklerinin yüzde 80 korunacağı açıklanan model, General Motors’un yeni nesil modüler platformun üzerine inşa edilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cadillac Lyriq için açıklanan ilk teknik özellikler

Lyriq ile ilgili tüm rakamsal veriler paylaşılmasa da, kullanıcıların ilk aşamada ilgileneceği belli başlı verilerin elimizde olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre araç 100kWh kapasiteli bir pil paketinin kullanılacağını görüyoruz. Bu büyük ünite sayesinde ara. 480 ile 500 kilometre aralığında menzil kat edebilebilecek. Lyriq bu altyapıyla birlikte ayrıca, 150 kW’a kadar hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Cadillac, rakamsal verilerin yanında araçta yer verdiği kokpit dinamiklerine de işaret ediyor. Aracın bu noktadaki en büyük özelliklerinden biri, tek parça halinde konsola egemen olan 33 inç ebatlı LED multimedya ekran. Çözünürlük ve renk yoğunluğu değerleriyle oldukta etkileyici bir kullanıcı deneyimi vadeden bu yapının, seri üretime taşınma süreci de şimdiden merak ediliyor. Bu ekranın yanında ayrıca artırılmış gerçeklik ile desteklenen bir baş üstü ekran da karşımızda olacak. Planlama içerisinde içten yanmalı versiyonunun da konuşulduğu aracı önümüzdeki yıl içerisinde son kullanıcıya hazır bir şekilde tekrar görmeyi bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler