reklamı kapat

POPÜLER

Kandi K27 elektrikli otomobil

Amerika’nın en ucuz elektrikli otomobili Kandi K27 ile tanışın

Çin merkezli olarak Amerika’da satılacak en ucuz elektrikli otomobil olarak asfalta inecek K27, teknik nitelik bakımından ise günlük ihtiyaçları karşılar seviyede.

Elektrikli otomobil pazarı kanatlarını büyütmeye devam ederken, bu kapsamda karşımıza çıkarılan modellerin de aralığı inanılmaz oranda genişliyor. Her türlü kullanıcı kitlesi için bir opsiyonun yaratılmasıysa son birkaç yılda daha somut seçenekler üzerinden karşımıza çıkıyor. Ağırlıklı olarak şehir içi kullanım odağını arayan Amerikalı kullanıcılar için tanıtılan Kandi modelleri de sınıfının yeni üyeleri arasında. Küçük elektrikli araç üreticisi Kandi America tarafından geliştirilen K27 ve K23, Amerika’da satışa sunulan en uygun fiyatlı elektrikli araçlar olarak karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kandi K27 ve K23 bu yıl içerisinde pazara sunulacak

Markanın her iki otomobili de Çin elektrikli araç ve parça üreticisi Kandi Technologies Group’tan geliyor. Modellerin altyapılarında ise kapasitelerine göre değişen üniteler karşımıza çıkıyor. K27’ye baktığımızda yaklaşık 18 kWh kapasiteli bir batarya üzerinden 160 kilometreye kadar menzil kat edebileceğini görüyoruz. Bu modelin vergisiz fiyatı 13.000 dolar olarak açıklanmış durumda. Bir üst pakette ise K23 modeli yer alıyor. Burada 41,4 kWh’lık daha büyük bir batarya paketi karşımıza çıkıyor. Markanın iddasına göre bu araç tek seferde 290 kilometreye kadar menzil kat edebiliyor. K23 ise vergiler hariç 22.499 dolarlık fiyatla alıcı bulacak. Araçların yıl sonundan önce Amerikan pazarına gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR