reklamı kapat

POPÜLER

General Motors elektrikli otomobil

General Motors ortaklığının en yeni ve ucuz elektrikli otomobil modeli

General Motors ve Çin merkezli üreticilerin elektrikli otomobil modelleri konusundaki ortaklıkları yeni modelleri doğurmaya devam ediyor.

Bu yılın başlarında, SAIC-GM-Wuling ortaklık girişimi, Çin’in kalabalık şehirleri için tasarlanmış kompakt elektrikli şehir otomobili olan Baojun E300 ile karşımıza çıkmıştı. Son iki yıldır benzer modeller üzerinden Türkiye’deki okuyucuların da ilgisini çeken bu modeller işlevsellik ve uygun fiyatlarıyla öne çıkıyor. Şimdi ise bu ortak girişimin diğer markası olan Wuling’in E300’ün daha az çekici olan kardeşine bir göz atma vakti. Markanın ortaklık kapsamında geliştirdiği ilk elektrikli aracı olarak lanse edeceği projede Japonya’nın popüler kei otomobil segmentinden esinleniliyor. Henüz adlandırılmamış olan elektrikli otomobil için bugün ilk resmi fotoğraflar paylaşıldı.

General Motors elektrikli otomobil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli otomobil modeli için önümüzdeki günlerde lansman düzenlenecek

Modelle ilgili henüz kokpit fotoğrafı paylaşılmadığını ilk anda belirtmekte fayda var. İki kapılı kompakt bir HB olan modelin dört kişilik yolcu kapasitesi sunduğu ve şehir içi ulaşım için uygun olduğuna dair detaylar masada görünüyor. Çin medyasına göre, yeni Wuling modeli 2.920 milimetrelik uzunluğa sahip olacak. Modelin müşterilere iki farklı pil paketi seçeneği sunulması bekleniyor. Biri 9 kWh, diğeri ise 14 kWh olarak beklenen bu paketlerle birlikte 30 ile 40 beygir aralığında güç üretecek bir elektrik motorunun da altyapıdaki temel taşlardan olacağını görüyoruz. Aracın adı da dahil olmak üzere diğer detayları bu yılın ilerleyen döneminde açıklanacak.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T elektrikli pickup ve ilginç “tank turn” özelliği