reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Hatchback

Honda ve General Motors’tan geleceğe yön verecek hamle

Elektrikli otomobil sürecinde önemli bir ortaklık gerçekleştirdiğini duyuran Honda ve General Motors, kısa süre içerisinde bunu somut adımlarla netleştirecek.

Elektrifikasyon sürecine önem veren Honda ve General Motors, iki yeni elektrikli aracı birlikte geliştirmek için anlaşma imzaladı. GM’nin tescilli Ultium pilleri kullanılarak Honda’nın “Elektrikli Vizyon” stratejisi ile iki yeni araç için çalışmalara başlandı. Yeni elektrikli araçların iç mekan ve dış tasarımları Japon üretici tarafından gerçekleştirilecek ve sürüş özellikleri modellerde yer alacak. Bu iş birliği ile üretilen elektrikli araçlar için her iki şirketin otomotiv alanındaki uzmanlıkları birleşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda ve General Motors ortaklığından detaylar

Anlaşmanın detaylarına baktığımızda araçların üretiminin Amerika’daki General Motors tesislerinde gerçekleşeceğini görüyoruz. Honda’nın Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada pazarında araç satışını ise 2024 yılında başlaması ön görülüyor. Üretimdeki iş birliğine ek olarak Honda, GM’nin OnStar güvenlik hizmetini yeni üretilecek elektrikli araçlara HondaLink ile entegre olacak şekilde ekleyecek. Ayrıca, GM’nin eller serbest (hands free) ileri seviye sürücü destek teknolojisini de kullanmayı planlıyor. Marka, 2018 yılında da GM’nin pil modülü geliştirme çalışmalarına katılmıştı. Yeni döneme E modeliyle merhaba diyen Japonya merkezli üreticinin önümüzdeki 5 yıl içerisinde tam elektrikli ürün gamını iddialı üyelerle artırması bekleniyor.

İlgili video

Yeni Honda Jazz tanıtıldı!