reklamı kapat

POPÜLER

Honda E
Honda

Avrupa sahnesi için geri sayım; Honda E için öne çıkan özellikler

Cenevre Otomobil Fuarı’na elektrik geleceğini temsil eden hibrit modelleriyle çıkmasını beklediğimiz Honda, uzun süredir merak edilen E için de hazırlıklara devam ediyor.

Tanıtımıyla birlikte hemen herkes tarafından ilgiyle karşılanan Honda E için nihayet Avrupa pazarına giriş süreci de başlıyor. Konsept aşamasından itibaren her adımını özenle takip ettiğimiz, markasının yeni dönemdeki ilk elektrikli otomobili retro tasarımıyla oldukça ilgi çekti. 2020 model yılıyla satışa sunulacak olan modelin Avrupa lansmanını ocak ayında düzenleyen Honda, bu vesileyle son kullanıcıya erişecek rakamları da bölge için resmiyete kavuşturdu. İki farklı versiyonla pazara sunulacak olan modelin teknik değerleriyse sınıfının gerekliliklerini ve beklentileri karşılayacak seviyelerde.

Honda

Honda E teknik özellikleri Avrupa pazarı için de netleştimişti

Giriş seviyesinde 136 PS güç ve 315 Nm tork üreten bir paketle karşımıza çıkacak olan E’nin bir üst versiyonda ise bu rakamlar 154 PS güç ve 315 Nm tork seviyesine yükseliyor. Buna paralel olarak performans rakamları da değişiklik gösteren otomobilin 0’dan 100’e hızlanma değeriyse sırasıya 9 ve 8,3 saniye olarak tabloya yansımakta. Bu noktada ayrılmayan tek şeyin ise 145 km/s’de sınırlandırılan maksimum sürat olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Honda E’nin batarya konusunda da her iki paketin aynı eğride olduğunu görüyoruz. 35,5 kWh kapasiteli bu üniteler 220 kilometre civarında menzil kat etmeye olanak tanıyor. Hızlı şarj desteğini de sunan model bu sayede 30 dakika yüzde 80 doluluğa gelebilecek. Toplamda 1.514 kilogramlık bir otomobil olan E’nin Türkiye pazarında da ilgi görmesi bekleniyor.

İlgili video

Honda E ve yan ayna teknolojisi