reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 modelleri için resmi Exynos 990 cevabı

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S20 ailesi için Güney Kore’de Snapdragon 865 kullanılması konusunda yeni gelişme var.

Samsung Galaxy S20 ailesi kısaca tekrar hatırlamak adına birçok pazarda Qualcomm imzalı Snapdragon 865 taşıyor. Türkiye gibi pazarlarda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 kullanılıyor. İşte bu konuda kısa süre önce önemli bir gelişme ortaya çıkmıştı. SamMobile‘a da yer alan haber ile firmanın işlemcilerini üreten “System LSI Division” departmanı çalışanlarının, Güney Kore’de satılan Galaxy S20 modellerinde Exynos 990 yerine Snapdragon 865 kullanılması nedeniyle kendilerini “aşağılanmış hissettikleri” ortaya çıkmıştı. Şirket içerisindeki yetkili isimlerin Güney Kore’de Exynos kullanılması konusunda ısrarcı olduğu ve verilen Snapdragon kararını değiştirmek adına ciddi baskı yaptığı da gelen bilgiler arasında yer almıştı. Ancak firma bildiğiniz üzere Snapdragon 865 daha üstü olduğu için alınan bu kararı değiştirmedi. İşte bu konuda ortaya çıkanlar konusunda yeni bir açıklama yapan Samsung, Exynos 990 ile Snapdragon 865 arasında fark olmadığını iddia etti. Firma yayımladığı açıklamada yaptıkları gerçek hayat testlerinde iki işlemci arasında fark olmadığını özellikle vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 ailesinin farklı işlemcileri arasında fark bulunuyor

Bunu kısa süre önce yaptığı testler ile bir YouTube kanalı ispatlamıştı. Testlere göre Snapdragon 865 işlemci, Exynos 990‘dan açık olarak daha iyi performans veriyor. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor. Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da daha önce kanıtlanmış detaylar arasında yer alıyor.

İlgili Video