reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra için büyük tepki çekecek video [İzle]

2020’nin en iddialı akıllı telefonlarından Samsung Galaxy S20 Ultra firmaya yönelik tepki oluşturacak bir video ile gündemde yer alıyor.

Türkiye’de 12.499 TL’ye satılan Samsung Galaxy S20 Ultra, son dönemdeki en iddialı telefonlar arasında yer alıyor. Bu telefon biliyorsunuz iki farklı işlemci ile geliyor. Amiral gemisi birçok pazarda Qualcomm imzalı Snapdragon 865 taşıyor. Türkiye gibi pazarlarda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 kullanılıyor. Peki bu iki işlemci arasında fark var mı? Yani bazı Galaxy S20 Ultra modelleri diğerlerinden daha mı kötü? İşte bu soruların cevabını yukarıdaki video ile Arun Maini veriyor. Büyük Mrwhosetheboss YouTube kanalının sahibi, iki işlemci arasında belirli durumlarda ciddi fark olduğunu ortaya koyuyor. Testlere göre Snapdragon 865 işlemci, Exynos 990‘dan daha iyi performans veriyor. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor.

Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da yukarıdaki videoda açık şekilde gösteriliyor. Bu durum gerçekten can sıkıcı görünüyor. Çünkü aynı parayı ödeyen (Exynos 990’lı telefonlar daha ucuz değil) son kullanıcının bu durumdan çoğu zaman haberi olmuyor. Bu arada Samsung’un iki farklı işlemci kullanımı konusunda bir imza kampanyası dahi başlatılmış durumda. Kullanıcılar artık firmadan sadece Snapdragon işlemciler kullanmasını istiyor. Exynos işlemciler eskiden beri çok fazla beğenilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra özellikle kamera konusunda öne çıkan bir telefon

Telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.