reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra için artan “Exynos işlemci” şikayetleri

Samsung Galaxy S20 Ultra modelinin “Exynos işlemcili” versiyonları için şikayetler artmaya devam ediyor. Bu konuda kişilerden ciddi tepkiler geliyor.

Samsung son haftalarda Samsung Galaxy S20 Ultra üzerinden Exynos işlemci odaklı ciddi eleştiriler alıyor. Biliyorsunuz yapılan testlere göre Snapdragon 865 işlemcili Galaxy S20 Ultra, Exynos 990 işlemcili S20 Ultra‘dan birçok kalemde daha yüksek performans sunuyor. Firma yaptığı resmi açıklama ile arada fark olmadığını söylüyor. Ancak yapılan testler açık olarak tam tersini gösteriyor. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 bir süre sonra çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor. Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da açık şekilde gösteriliyor. İşte bu konuda kullanıcılardan da şikayetler artmaya başladı. Söylendiği kadar birçok kişi Exynos 990 işlemcili Galaxy S20 Ultra‘sıyla kamera odaklı otomatik netleme ve çok ciddi ısınma sorunu yaşıyor. Aynı zamanda pil ömrü konusunda da ciddi şikayetlerin geldiği Samsung Galaxy S20 Ultra, Exynos’lu sürümüne acil bir yazılım güncellemesi istiyor gibi görünüyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra Türkiye’de de Exynos 990 ile satılıyor

Kullanıcılar daha önce de aktardığımız üzere Samsung’un artık Exynos işlemci kullanmasını istemiyor. Her cihazın Snapdragon ile satışa çıkması talep ediliyor. Ancak firmanın bunu yapması çok da gerçek olacak gibi görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin güçlü modelleri ile tanışın