reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra için çıkan kötü ekran problemi!

Üç farklı modelden oluşan Galaxy S20 ailesinde en çok Samsung Galaxy S20 Ultra ses getiriyor. Ancak bu modelde bir sorun daha ortaya çıktı.

Türkiye’de gerçekten çok yüksek bir fiyat etiketiyle satışa sunulan Samsung Galaxy S20 Ultra, hatırlarsınız satışa çıktıktan hemen sonra bir kamera sorunu ile gündeme gelmişti. Bu kamera sorunu daha çok otomatik netleme tarafında kendisini gösteriyordu. Telefon hem video hem de fotoğraf tarafında yavaş ve kararsız netleme yapıyordu. Daha sonra bu sorunu art arda çıkan yazılım güncellemeleri ile ortadan kaldıran firma, şimdi Snapdragon 865‘li versiyonlara göre daha düşük performans veren Exynos 990‘lı cihazlarda oluşan bir ekran sorunu ile gündemde. Yayımlanan son güncelleme ile ortaya çıktığı aktarılan sorun, kendisini ekranda oluşan istenmeyen yeşillenme ile gösteriyor. 60 Hz’de değil 120 Hz’de ve düşük parlaklık değerinde görüldüğü aktarılan bu yeşil ekran problemi, yakın zaman içerisinde yazılım güncellemesi ile çözülecektir deniyor. Sorun aşağıda da görebileceğiniz üzere gerçekten çok can sıkıcı görünüyor. Sorunun donanımsal olmadığı düşünülüyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra özellikle kamerasıyla öne çıkıyor

Telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?