reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro Plus

Huawei P40 serisine TIPA’dan kamera odaklı büyük ödül

Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus modellerine TIPA’dan kamera odaklı büyük bir ödül geldi. Modellerin kamera performansı bir kez daha tescillendi.

Technical Image Press Association (TIPA), kısa süre önce Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus amiral gemisi telefonlardan oluşan seriye 2020 yılının en iyi kameraya sahip akıllı telefonları ödülünü verdi. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Huawei, P Serisi akıllı telefonlarıyla TIPA tarafından dört yıldır üst üste bu ödüle layık görülüyor. Bu da gerçekten çok önemli bir başarı olarak karşımızda bulunuyor.

TIPA Dünya Ödülleri 2020 Resmi Ürün Atfında, TIPA şöyle yazıyor: “Akıllı telefon fotoğraf yeteneği, yeni nesil Huawei’nin P Serisi ile büyük bir adım daha atıyor. Her üç akıllı telefon da (P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus) geniş 1/1,28 inç sensör ile Kirin 990 5G çip setine sahip olmasının yanı sıra Leica ile birlikte geliştirildi. Modellerin kayda değer özellikleri arasında cilt tonunu ve dokusunu optimize etmeye adanmış yapay zeka ile çalışan beyaz dengesi algoritmaları, büyük ölçüde geliştirilmiş dinamik aralık ve düşük ışık performansı, renk sıcaklığı sensörleri, tüm piksellerde odaklanma yeteneği ve yakınlaştırma ve görüntü kalitesinin optimizasyonu sağlayan XD Fusion Engine yer alıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro şu an kamera konusunda pazarın en iyisi

Hatırlamak adına P40 Pro‘nun önünde 4K 60 fps video çekebilen 32 megapiksel AF’li F2.2 + IR sensörü + ortam yakınlık sensörü yer alıyor. Arkada ise bizi dörtlü kamera kurulumu bekliyor. Burada RYYB temelli 50 megapiksel Super Sensing (F/1.9, OIS) + 40 megapiksel Movie Cam (F/1.8) + periskop temelli 12 megapiksel Ultra Sensing 5x telefoto (F/3.4, OIS) + 3D ToF sensörü bir araya geliyor. Telefon periskop temelli kamerası ile kayıpsız olarak 5X Optik, 10X Hibrit ve 50X dijital zoom sunuyor.

İlgili Video