reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40

Huawei P40 serisine gelen kamera odaklı güzel özellik

Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus modellerine firmadan oldukça dikkat çeken kamera odaklı bir güncelleme geldi. İşte detaylar;

Kamera konusunda hali hazırda çok iddialı olan Huawei P40 ailesine kısa süre önce yeni 50MP AI kamera modu getirildi. Aktarıldığı kadarıyla bu mod deklanşör tuşuna basıldığı zaman üç saniye boyunca birden fazla fotoğraf çekiyor ve bunları bir araya getiriyor. Birden fazla kamerayı kullanarak çektiği fotoğrafları harmanlayan telefon, bu sayede 50 megapiksellik net fotoğraflar verebiliyor. Bu modun yarattığı fark ise aşağıdaki örnek ile açık şekilde gözler önüne seriliyor. Bu mod fotoğraf netliğini hatırı sayılır oranda artırıyor. Şimdilik Çin’de çıkan güncellemenin, yakında herkes için aktif edileceği düşünülüyor. Biliyorsunuz ailenin ilk iki üyesi Türkiye’de de satışa çıkmış durumda. Türkiye fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 serisi kısa süre önce önemli bir başarı ile gündeme gelmişti

Technical Image Press Association (TIPA), Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus amiral gemisi telefonlardan oluşan seriye 2020 yılının en iyi kameraya sahip akıllı telefonları ödülünü verdi. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Huawei, P Serisi akıllı telefonlarıyla TIPA tarafından dört yıldır üst üste bu ödüle layık görülüyor. Bu da gerçekten çok önemli bir başarı olarak karşımızda bulunuyor. TIPA Dünya Ödülleri 2020 Resmi Ürün Atfında, TIPA şöyle yazıyor: “Akıllı telefon fotoğraf yeteneği, yeni nesil Huawei’nin P Serisi ile büyük bir adım daha atıyor.

Her üç akıllı telefon da (P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus) geniş 1/1,28 inç sensör ile Kirin 990 5G çip setine sahip olmasının yanı sıra Leica ile birlikte geliştirildi. Modellerin kayda değer özellikleri arasında cilt tonunu ve dokusunu optimize etmeye adanmış yapay zeka ile çalışan beyaz dengesi algoritmaları, büyük ölçüde geliştirilmiş dinamik aralık ve düşük ışık performansı, renk sıcaklığı sensörleri, tüm piksellerde odaklanma yeteneği ve yakınlaştırma ve görüntü kalitesinin optimizasyonu sağlayan XD Fusion Engine yer alıyor.”

İlgili Video