reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad Pro

Mini-LED ekranlı yeni iPad Pro hakkında beklenmedik iddia

Geçtiğimiz hafta paylaştığımız haberde mini-LED destekli yeni iPad Pro hakkındaki detayları sizlerle paylaşmıştık.

Economic Daily News‘un aktardığı habere göre mini-LED ve 5G destekli iPad Pro bu yıl satışa sunulmayacak. Gelen bilgiler gerçeğe dönüşürse mini-LED ekranlı model önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Güvenilir analist Ming-Chi Kuo, Mini-LED ekranlı modelin bu yılın sonunda satışa sunulacağını belirtse de kaynağın bu kez yanıbileceği belirtiliyor. Apple’ın bu kararı almasında karmaşık panel tasarımı gösteriliyor. Karmaşık panel tasarımı kadar tabletin ertelenmesine koronavirüsün etkisinin de büyük olduğu ifade ediliyor. Apple’ın yeni ekran teknolojisini kullanarak Samsung’a olan bağımlılığını bitirmek istediği belirtiliyor. Daha ince ve daha hafif bir yapıda gelmesini beklediğimiz mini-LED teknolojisinin aynı zamanda pil tasarrufuna da katkı sağlayacağı söyleniyor. 5G desteği sayesinde daha hızlı bir internet deneyimi sunan yeni iPad Pro’da A14X işlemcisinin yer alacağı belirtiliyor.

Yeni iPad Pro kısa bir süre önce tanıtılmıştı

120 Hz ekran desteğiyle dikkat çeken tablette üçlü kamera sistemi göze çarpıyor. 12 megapiksel geniş açı, 10 megapiksel ultra geniş açı ve LIDAR derinlik sensör yer alıyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

Yeni model hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni tablet modelinin ofisimize gelmesi durumunda detaylı olarak inceleyeceğimizi belirtelim. Yeni iPad Pro modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli