reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Mini-LED ekranlı MacBook Air’ın çıkış tarihi ortaya çıktı

Güvenilir kaynaklardan ‌Ming-Chi Kuo‌ ve DigiTimes, mini-LED ekran teknolojisine sahip MacBook Air modelinin çıkış dönemini paylaştı.

Kaynakların aktardıkları bilgilere göre mini-LED ekranlı MacBook Air 2022 yılında satışa sunulacak. Kuo, Apple’ın iPad Pro modellerini ve yeni MacBook Pro’larını 2021’de piyasaya süreceğini ve önümüzdeki yıl yeni MacBook Air’ı satışa sunacağını düşünüyor. Yeni MacBook Air modelinde mini-LED ve Apple Silikon işlemcisinin yer alacağı belirtiliyor. Kuo’nun paylaştığı bu bilgileri DigiTimes da onaylıyor. Mini-LED ekran sayesinde yeni iPad’lerdeki ve MacBook Air’daki ekranın daha koyu siyahlar, daha yüksek parlaklık ve daha zengin renkler sunacağı belirtiliyor. Daha iyi kontrast oranına da sahip olmasını beklediğimiz ekranın kullanıcıların çok daha iyi deneyim yaşamasına imkan sağlayacağını şimdiden belirtebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Air haricinde MacBook Pro da yolda

Yepyeni bir tasarımla geleceği konuşulan yeni MacBook Pro’ların Apple Silikon işlemcisiyle de güçlü performans sunacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Apple, M1 işlemcisini ilk kez MacBook Air ve 13 inçlik Pro modellerinde tercih etmişti. Yeni Pro modellerinin önümüzdeki yılın sonlarına doğru satışa sunulacağı dile getiriliyor. 14 inçlik MacBook modelin de bu yıl piyasaya sürüleceği konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli