reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Mini-LED ekranlı MacBook Air’ın çıkış tarihiyle ilgili son iddia

Yeni MacBook Air ile ilgili bilgiler bir süredir gündemi meşgul ediyor. Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni modelin çıkış tarihiyle ilgili yeni bir tahminde bulundu.

Kuo’nun beklentisine göre mini-LED ekranlı MacBook Air, önümüzdeki yılın ortalarında satışa sunulacak. Bu yıl piyasaya sürülecek MacBook Pro’da mini-LED ekran kullanacağı konuşulan Apple’ın MacBook Pro’dan sonra yeni ekran teknolojisini yeni MacBook Air’da kullanacağı belirtiliyor. Mini-LED ekran teknolojisini ilk kez 12,9 inçlik iPad Pro’da tercih eden Apple’ın yeni ekranıyla fark yaratması bekleniyor. Mini-LED ekran teknolojisi, MacBook’ların ekran kalitesinde önemli bir gelişme sağlayarak daha ince ve daha hafif bir tasarımın ortaya çıkmasına imkan tanıyor. Ekran aynı zamanda geniş renk gamı, yüksek kontrast, dinamik aralık ve daha gerçek siyahlar sunarak daha iyi bir ekran deneyimine olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Air performans çıtasını da yükseltecek

Piyasada satılan modelden daha ince ekran çerçevelerine sahip olmasını beklediğimiz yeni modelde MagSafe teknolojisinin de kullanılması bekleniyor. İki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktasına destek vereceği ifade edilen bilgisayarın yeni renk seçenekleriyle geleceği iddia ediliyor. M1 işlemcisinin geliştirilmiş bir versiyonunun kullanılacağı söylenen bilgisayarın daha iyi bir GPU performansı da sunacağı da dile getiriliyor. Yeni modelde 9 veya 10 çekirdekli bir GPU’nun yer alacağı belirtiliyor.-

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video