reklamı kapat

POPÜLER

Mac Book Pro

14 inçlik MacBook Pro’nun çıkış tarihi ortaya çıktı

Apple’ın 14 inçlik MacBook Pro modelini satışa sunacağı iddialar konuşulsa da bu iddiaların yanlış olduğu kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. Apple, 14 inçlik model yerine güncellenmiş 13 inçlik MacBook Pro’yu satışa sunmuştu.

Apple’ın 14 inçlik MacBook Pro modelini önümüzdeki yıl satışa sunacağı iddia ediliyor. Şirketin 14 inçlik modelde mini-LED ekran teknolojisini de kullanacağı belirtiliyor. Apple’ın yeni ekran teknolojisini kullanarak Samsung’a olan bağımlılığını bitirmek istediği dile getiriliyor. Daha ince ve daha hafif bir yapıda gelmesini beklediğimiz mini-LED teknolojisinin aynı zamanda pil tasarrufuna da katkı sağlayacağı söyleniyor.

Mini-LED ekran teknolojisiyle birlikte yeni MacBook Pro modelinin daha ince ekran çerçevelerine sahip olma olasılığı da kuvvetle muhtemel.  14 inçlik model dışında 16 inçlik modelde de aynı özelliklerin yer alacağını şimdiden söylemek mümkün. Yeni modellerin ne gibi özellikler sunacağı henüz belli olmasa da daha güçlü işlemci ve grafik performansının kullanıcılara sunulması bekleniyor. 14 inçlik modelin fiyatının ise 13 inçlik modelle benzerlik göstereceği ifade ediliyor.  14 inçlik model hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleri haricinde ARM işlemcili yeni MacBook modeli de yolda

14 inçlik ve 16 inçlik modelleri haricinde şirketin 12 inçlik MacBook modelini de görücüye çıkarma olasılığı bulunuyor. Apple imzasını taşıyan ARM işlemciden güç almasını beklediğimiz modelin ARM işlemcili ilk Mac modeli olacağı konuşuluyor. Apple’ın bu modeli önümüzdeki ay gerçekleşecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtma olasılığı bulunuyor. Kısa bir süre önce inceleme fırsatı bulduğumuz 2020 model MacBook Air incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.