reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro Netflix

Apple silikon işlemcili Mac modellerinin çıkış tarihi sızdı

Apple, geçtiğimiz hafta düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda kendi işlemcilerinin duyurusunu gerçekleştirmişti.

Mac bilgisayarlarında Intel işlemcilerinin yerine kendi işlemcilerini tercih edeceğini açıklayan Apple, Silikon işlemcili modellerini çok yakında satışa sunmaya hazırlanıyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, ARM tabanlı işlemcilerin bu yılın sonunda 13 inç MacBook Pro’ya ve MacBook Air’a geleceğini belirtiyor. 13,3 inçlik MacBook Pro’nun ARM tabanlı Apple işlemcisini barındıran ilk Mac bilgisayarı olacağı söyleniyor. ARM işlemcili 13,3 inç MacBook Pro’nun bu yılın dördüncü çeyreğinde seri üretime geçeceğini söyleyen Kuo, ARM işlemcili MacBook Air’in ise aynı çeyrekte veya en geç önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde seri üretime geçeceğini dile getiriyor.

Kuo, mini LED ekranlı 16 inç MacBook Pro ve yeniden tasarlanmış 14,1 inçlik MacBook Pro’nun önümüzdeki yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde geleceğini belirtiyor. Güncellenmiş 16 inçlik MacBook Pro’nun ise bu yılın ekim veya kasım ayında satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Apple, ARM işlemcili iMac’leri piyasaya sürecek mi?

iMac’lerin ise ARM işlemcisine ilk etapta sahip olmayacağı söyleniyor. Aynı raporda Kuo, 2020’deki MacBook sevkiyatlarının 16-17 milyon adede yükselmesini öngörüyor. Apple’ın piyasaya süreceği ARM işlemcili yeni MacBook modellerini merakla bekliyoruz. Performans ve verimlilik açısından fark yaratmasını beklediğimiz yeni Mac modelleriyle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlere aktaracağız.

İlginizi çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli