reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook yüzünden Spotify, TikTok ve fazlasına erişim kesildi

Bir kez daha oldu. Facebook yüzünden Spotify, TikTok ve fazlası iOS uygulamasına erişim kesildi. İşte bilinmesi gerekenler;

Şu an iPhone / iPad kullanıcıları TikTok, Spotify, Pinterest ve Tinder gibi popüler uygulamaları internet bağlıyken açamıyor. Uygulamalar açılıyor gibi yapıp bir anda kapanıyor. İşte Türkiye dahil global olarak yaşanan bu can sıkıcı sorunun arkasında direkt olarak Facebook yer alıyor. Facebook’un giriş için hazırlanan SDK’sındaki bir hata nedeniyle meydana gelen bu uygulama problemi, elbette kullanıcıların canını oldukça sıkıyor. Facebook’un sorunun farkında olduğu ve çözüm için aktif olarak çalıştığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu sorunun daha önce de yaşandığı hatırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok, Spotify, Pinterest ve Tinder gibi uygulamaların bu Facebook temeli can sıkıyor

Bu durumda kullanıcıların yapabileceği bir şey de yok. Başka servislere Facebook’un üzerinden giriş ciddi zaman kazandırıyor. Bu açıdan yaşanan bu duruma aşırı tepki verilmemesi gerekiyor deniyor. Problemin Android tarafında yaşanmadığı aktarılırken, sorunun buradan ulaşabileceğiniz VPN uygulaması ile çözülebildiği söyleniyor. Ancak VPN uygulamaların her zaman bir güvenlik riski olduğunu tekrarda belirtmek istiyoruz. Bu konuda mutlaka çok dikkat edilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Formula sürücülerinden elektrikli scooter turnuvası geliyor