reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger WhatsApp

Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger için erişim sorunu

Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger için erişim sorunu bulunuyor. Sorunun arkasındaki neden ise henüz bilinmiyor.

Global olarak Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi servislere giriş yapılamıyor, giriş yapılsa bile içerikler yüklenmiyor. Sosyal medya devi geniş çaplı büyük bir sorunla gündemde yer alıyor. Daha önce de birden fazla kez bu şekilde sorun yaşayan şirket, sorun hakkında henüz bir resmi açıklama yapmıyor. Ancak problemin çok uzun sürmesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook dün büyük bir haberle gündeme gelmişti

Hatırlamak adına Facebook, dün akşam ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından dava edildi. Bu davanın merkezinde firmanın rekabete aykırı davranışları ve iddia edilen yasadışı hamleler ile sosyal medya alanında bir monopoli oluşturması yer alıyor. Antitröst hamleleri ile daha önce de birçok kez gündeme gelen firma, bu sefer hiç olmadığı kadar büyük bir olayın merkezinde yer alıyor.

Çünkü bu sefer süreçte WhatsApp ve Instagram da yer alıyor. Facebook’un satın alarak bünyesine kattığı bu iki platform da kurulan monopolinin bir parçası olarak görülüyor ve FTC şirketin bu firmaları elinden çıkarmasını istiyor. Facebook’un yasal bir karar ile hem WhatsApp hem de Instagram platformlarını satmak zorunda bırakılabileceği aktarılıyor. FTC net olarak bu iki şirketin de bağımsız hale gelmesini istiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı ile tanışın