reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Instagram Direct Messenger

Facebook’tan Instagram Direct için özel Messenger hamlesi

Sosyal medyanın eski popülerliğinden çok uzak platformu Facebook, Instagram ve Messenger gibi sahibi olduğu platformları bir araya getirmek adına önemli adımlar atıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg biliyorsunuz Messenger, WhatsApp ve Instagram’ı birbirine entegre etmeyi planlıyor. Böylelikle büyük bir mega platform oluşturmayı planladığı söylenen şirket, kişiler arasındaki iletişimi uygulamalardan bağımsız hale getirmek istiyor. Bu altyapıyı mümkün hale getirmek için aktif olarak çalışan şirketgelen bilgilere göre şu an ilk aşamada ayrı uygulaması kaldırılan Instagram Direct üzerinden mesajlaşmayı Messenger içerisine getirmek için altyapı kuruyor. Bu konuda Instagram ile Messenger mühendislerinin birlikte çalıştığı gelen bilgiler arasında buluyor. Bu süreçte kişilerin Direct görüşmelerine Messenger içerisinde devam edebileceği açıklanıyor. Bu yapıda gelecekte örneğin WhatsApp içerisinde de Instagram arkadaşlarıyla konuşabileceği belirtiliyor. Ya da Messenger’dan WhatsApp’a ya da Instagram’a mesaj atılabileceği aktarılıyor. Bu sürecin 2020’de aktif edileceği söylenirken, firma genel olarak çok karmaşık işler içerisinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, Instagram ve WhatsApp için ilginç bir plan daha yapıyor

Söylendiği kadarıyla çok yakında “WhatsApp from Facebook” ve “Instagram from Facebook” isimleri hayatımıza giriyor. Yeni isimler ile bu şirketlerin kendisinin olduğunu göstermek isteyen sosyal medya devi, kendisini unutturmamak adına garip çalışmalar yapıyor. Bu kadar karmaşık bir dönemde faydadan çok zarar getirecek gibi görünüyor. Kişiler anlık mesajlaşma konusunda hızlı şekilde Telegram tarafına kayıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çok da tutmayan IGTV platformu