reklamı kapat

POPÜLER

Instagram lavanta

Instagram fotoğraflarında bitmeyen lavanta heyecanı!

Instagram üzerinden bir anda trend olan manzaralar ve fotoğraf mekanları hem çok eleştiriliyor hem de seviliyor. Şimdi ise popülerliği devam eden bir Instagram etiketi ile karşınızdayız: Lavanta manzaralı fotoğraflar.

Instagram kendi ünlü kişiliklerini yaratırken aynı zamanda ünlü ve popüler mekanların doğmasına da neden oluyor. Bazı dizi ve filmlerin ardından popülerleşen mekanlardan tutun da tarihi yerlere kadar birçok mekan Instagram’da ünlüleşti. Bu durumun arkasında insanların sosyal medya üzerinde paylaşılan fotoğraflardan etkilenmesinin yanında bir de etkilemeye çalışması yatıyor. Bu arzu ile fotoğraflarda güzel çıkan ve görünen manzaralar insanların akınına uğruyor. Hatta bu uğurda zehirli atık göllerinde fotoğraf çektiren insanlar bile bulunuyor. Ancak şimdiki trendimiz hem bu kadar tehlikeli değil hem de yıllardır gündemde olan bir konu. Dünyanın her yerinden insanlar, mükemmel Instagram fotoğraflarını çekmek için Londra yakınında bulunan Hitchin’de gibi alanlara akın ediyor.

Instagram lavanta trendi ile yine renklendi

Yaz mevsiminin içinde bulunmamız nedeniyle birçok çiçek en güzel renklerine kavuştu. Lavantalar da canlı mor ve lacivert tonlarıyla tarlaları süslemeye başladı. Böyle olunca, bu akımla beraber Instagram üzerinden #lavender etiketiyle paylaşılan mor tonlu fotoğraflar Instagrammer’lar için bir tutkunun eseri haline geldi. Hitchin’a akın eden insanlar, doğanın güzelliğinden öte fotoğraflarda nasıl çıktığı ile ilgileniyor.

Aynı şekilde Fransa’nın güneyindeki Valensole lavanta tarlası da aynı akına uğramış durumda. Hatta lavanta tarlalarının sahipleri bu durumdan artık o kadar rahatsız olmuşlar ki gelen turistlerin göreceği şekilde protesto pankartları asmışlar. Lavantaların fotoğraf çekmek adına tahrip edildiğini söyleyen mülk sahipleri durumdan çok rahatsız.  Yalnızca İngiltere ve Fransa’da değil lavantanın bulunduğu bölgelerde yoğunluk yaşanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir internet sitesi için yazı kaleme alan fotoğrafçı Paul Reiffer, doğa harikalarının fotoğraflar uğrana mahvedildiğini söylüyor. Paul Reiffer yazısında lavanta tarlalarının mahvedilmesine dair önemli detaylara yer veriyor. İnsanların yalnızca birkaç beğeni ve yorum için lavanta tarlalarını tahrip ettiklerine şahit olduğunu söyleyen fotoğrafçı, anın keyfini kimsenin çıkartmadığını sadece fotoğraf çekilip ve bir demet lavanta alıp gitmek için insanların geldiğini üzülerek söylüyor.

İlginizi çekebilir

Instagram fotoğraflarını renklendirecek “filtre sistemi”