reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Lensbaby

Instagram fotoğraflarını renklendirecek “filtre sistemi” [Video]

Instagram için çektiğimiz fotoğraflarda hemen herkes filtre kullanıyor. Ancak bu fotoğraflar daha çekerken filtreli olsaydı nasıl olurdu?

Instagram üzerinde her gün milyonlarca fotoğraf yayımlanıyor. Bazılarında oldukça yüksek oranda filtre bulunurken, bazıları filtresiz yükleniyor. Filtrelere ek süre harcamak istemeyenler için yeni üretilen LensbabyOMNI Yaratıcı Filtre Sistemi” oldukça faydalı bir aparat olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraf makinesi lensleri önüne takılan bu aparatlar sayesinde yaratıcı ve uğraşsız filtreli fotoğraflara ulaşabiliyorsunuz. Lensbaby’nin bu yaratıcı filtre sistemine baktığımızda, firmanın kristal yapılar ve yansıyabilen yüzeyleri kullandığını görüyoruz. Bu ise fotoğraflara farklı ışık yansımalarını doğal bir şekilde yansıtıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram fotoğrafları artık daha çekilirken renklenecek

Lensbaby ekibi böyle bir sistemin daha önce olmadığını ve bunun bir ilk olduğunu söylüyor. Sistemi fotoğraf makinenize eklemek ise oldukça kolay. Sette fotoğraf makinesinin lensine vidalanmak için hafif bir halka bulunuyor. Bunu taktıktan sonra, OMNI Efekt Çubukları halkalar ve manyetik kollar birbirine takılıyor. Bu sistem çubukları halka etrafında döndürerek, istediğiniz herhangi düzenleme türünü oluşturmak için yaratıcı bir esneklik sağlıyor. 3 farklı seçenek ile gelin bu aparatlar, 3 farklı efekte kavuşmanızı sağlıyor.

Instagram Lensbaby
Instagram Lensbaby
Instagram Lensbaby
Instagram Lensbaby
Instagram Lensbaby

Parlama ve yansımalar için, Crystal Seahorse, ışık kırılmaları ve ışık hüzmeleri için Stretch Glass ve son olarak gökkuşağı etkisi için Rainbow Film. Bu filtre çubuklarının dışında aynı zamanda üç ek çubuk daha geliyor. Bunlar arasında speküler manzaralar ve sürekli değişen yansımalar için Crystal Spear, prizma yansımaları için Triangular Prism ve son filtre olarak, daha fazla parlama ve yansıma için Scalloped Window bulunuyor. Bu filtrelerle çekilmiş fotoğraflar ise oldukça yaratıcı ve güzel görünüyor. Birçok lensle uyumlu temel kitin fiyatı 100 dolar, ek filtre çubukları ise 50 dolar seviyesinde.