reklamı kapat

POPÜLER

Prisma uygulaması uzun süredir beklenen özelliğe kavuşuyor

Prisma uygulaması hiç şüphesiz son zamanların en popüler fotoğraf uygulamalarından biri. Yaratıcı filtreleri sayesinde fotoğraflara bambaşka bir hava katan ve sonraları gelen güncellemeyle birlikte videoları da filtreli hale getiren Prisma, büyük bir eksiğini daha kapatıyor. 

Normalde Prisma’da bulunan filtreler dışında farklı bir filtre oluşturulamıyor. Bu da belirli bir süre sonra aynı filtrelerin kullanılmasının sıkıcılaşmasına neden oluyor. Hatta Prisma’nın sadece bu eksisi nedeniyle filtre oluşturmaya imkan veren alternatif uygulamalar yayınlandığını düşünürsek bu özelliğin kullanıcılar tarafından ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Prisma sonunda bu özelliği uygulamaya getiriyor.

Daha önce yalnızca Prisma’nın davet ettiği üst düzey kullanıcılar filtre oluşturabiliyordu. Filtre oluşturmak için internet tarayıcıdan ilgili siteye ulaşıp örnek bir fotoğraf yüklemek ve daha sonrasında filtre üzerinde bazı düzenlemeler yapmak gerekiyordu. Ancak bu özellik herkese açık olmadığından kullanıcıların büyük bir kısmı bu özellikten mahrum kalıyordu.

Yapılan açıklamaya göre yakın zamanda uygulamanın Android ve iOS sürümüne gelecek bir güncellemeyle birlikte söz konusu özellik tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek. Uygulama üzerinden filtre oluşturmanın internet tarayıcıdaki zorlu sürece göre daha basit ve hızlı olacağı ifade ediliyor. Güncelleme gelene kadar kullanıcıların Prisma mağazasından filtreler edinebileceğini belirtelim.