reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram çılgınlığı devam ediyor: Zehirli atık gölü selfie’lerinde artış

Geçenlerde zehirli atık gölünde selfie çekilenlerden bahsetmiştik. Bu çılgınlık sona ermek bir yana selfie çekilen yerlerin sayısıyla beraber çekenlerin de sayısında da artış var.

Çekilmemesi gereken yerlerde fotoğraf çeken Instagram fenomenleri söz konusu sağlıkları olsa da bu sevdadan vazgeçmiyorlar. Paris’te halkı isyan ettiren Instagram sokağından tutun da Chernobyl dizisi sonrası bölgeye gidip fotoğraf çekenlerin ardından şimdi de zehirli atık göllerinde fotoğraf çekmek isteyenleri başlattığı bir akın söz konusu. Daha önce Sibirya’nın Novosibirsk şehrinde bulunan zehirli atık gölü fenomenlerin akınına uğramıştı. Şimdi ise söz konusu akına uğrayan bölge, İspanya’da yer alıyor. Monte Neme bölgesindeki suyun nefes kesici ve göze hoş gelen renginin yanında, bu zehirli atık gölünün oldukça tehlikeli olduğu özellikle belirtiliyor. Metal oksitlerin çözülmesinden kaynaklı olarak bu güzel rengi alan göller hiç de göründükleri kadar masum değiller.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni zehirli atık bölgeleri Instagram selfielerini süslemeye devam ediyor

Zehirli atık göllerinin insan sağlığına zararlarını bir rapor şeklinde yayınlayan İspanyol yayın organı Publico, bu göllerde fotoğraf çekilmek için insanların sağlıklarını hiçe saydıkları belirtildi. Parlak mavi ve yeşil ışıltılı bu göllere giren insanların hastalandıkları bildirildi. Bu zehirli suları yüzerken yutan insanlar ve derilerine temas edenlerin hastaneye yatırılmak zorunda kaldıkları bildirildi.

Ürkütücü rapor yayımlandıktan sonra Instagram üzerinden bu fenomenler alay konusu oldu. Photoshop yapılmış bazı görseller ile bu akıma katılanların yanında, raporda tehlikeler belirtilmesine rağmen insanlar hala bu tehlikeli sularda çekim yapmaya devam ediyor. Uzmanlar, insanların bu konu hakkında daha da bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlginizi çekebilir

Instagram fotoğraflarını renklendirecek “filtre sistemi”