reklamı kapat

POPÜLER

Franky Zapata uçan asker

Uçan asker hayali için kötü gösterim; Franky Zapata denize düştü!

Uçan asker hayalini gerçek kılacak isim olarak geçen Franky Zapata, kısa süre önce çıktığı çılgın denemesinde istenmeyen bir sonuçla karşılaştı.

Fransız Jet Ski şampiyonu Franky Zapata, geçtiğimiz hafta Fransa’nın ulusal bayramı Bastille Günü kapsamında aşağıda izleyebileceğiniz gösteriyi gerçekleştirmiş ve büyük ses getirmişti. Bu videoda Franky Zapata’nın kendi geliştirdiği Flyboard Air ile uçtuğu ve elinde bir silahın olduğu görülüyor. Uçan asker hayali için büyük bir gösterim yapan Zapata, süreci bir adım daha ileriye taşımak adına Manş Denizini uçarak geçmeye çalışacağını aktarmıştı. Geçtiğimiz dakikalarda bu denemesine çıkan çılgın girişimci, maalesef istediğini yerine getiremedi. Söylendiği kadarıyla Zapata, yarı yolda yakıt almak için alçalmak isterken denize çakıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen girişimci, denemesine Sangatte ve St Margaret’s körfezi arasında çıkmıştı. Bu konuda başarı yüzdesini daha önce “yüzde 30” olarak açıklayan Zapata, aslında bu durumun olabileceğini önceden öngörmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçan asker planları ise suya düşmedi

Elbette yaşanan bu başarısızlık süreci bitirmeyecek. Bu konuda en çok ilerleyen isimler arasında yer alan Franky Zapata, şu an direkt olarak Flyboard Air üzerinde çalışıyor. Söylendiği kadarıyla beş adet turbo fan motoruyla tam 250 beygir güç üretebilen bu araç, 10 dakika uçuş süresi sunuyor. Aracın 140 km/s hıza çıkabildiği açıklanıyor.

İlgili Video