reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Emmanuel Macron paylaştı; Iron Man benzeri uçan komando dönemine bir kala [Video]

Marvel evrenin en önemli karakteri Iron Man günün birinde kesinlikle gerçek olacak. Bunun gösterimi yapılmaya devam ediyor. Yeni haber Fransa’dan geliyor.

Iron Man her bilim kurgu hayranının hayalini süslüyor. Ancak Iron Man’i gerçeğe dönüştürmek isteyenlerin başında askeri kurumlar geliyor. Havadan üstünlüğün önemini bilen bu kurumlar, çok hızlı hareket edebilecek ve anlık olarak yüksek hızda uçabilecek komandolar istiyor. İşte bunu gerçeğe dönüştürebilecek altyapıları geliştiren isimlerden birisi Fransız Jet Ski şampiyonu Franky Zapata. Uzun zamandır Flyboard Air üzerinde çalışan önemli isim, Fransa’nın ulusal bayramı Bastille Günü kapsamında yukarıda izleyebileceğiniz gösteriyi gerçekleştirdi. Fransa başkanı Emmanuel Macron’un “ordumuzla gurur duyuyorum” açıklaması ile paylaştığı videoda, Franky Zapata’nın elinde bir silahın olduğu görülüyor. Bu paylaşımdan sonra Iron Man için gerçekçi bir çalışma içerisinde bulunduğu ortaya çıkan Fransa, ilginç adımlar atıyor ve bu tarafta ciddi düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Man konusunda Richard Browning daha farklı bir çözüm sunuyor

İngiliz mucit ve girişimci Richard Browning, geçtiğimiz dönemde geliştirdiği “jetpack” kıyafetiyle Lympstone Devon’da yer alan İngiltere Kraliyet Komando Eğitim Merkezi‘nin ziyaret etmişti. Burada komando askerlerin eğitim aldığı alanı uçarak geçen ve ufak bir gösteri yapan Browning, uzak geleceğin askerlerini bir kez daha karşımıza çıkartmıştı. Ünlü isim bilmeyenler için benzerlerinden farklı olarak vücut ile kontrol edilebilir bir jetpack geliştiriyor. Browning, Franky Zapata’nın üstüne binerek gezdiği Flyboard Air’den farklı olarak kollarına ve sırtına taktığı ufak jet motorlarıyla havada kalıyor ve 52 km/s hıza çıkış yapabiliyor. Flyboard Air ise açıklandığı kadarıyla maksimum 150 km/s gibi inanılmaz bir hız yapabiliyor ve 10 dakika uçuş süresi ortaya koyuyor.