reklamı kapat

POPÜLER

Android 11 Kamer Kaan Avdan

Türk tasarımcıdan göz alıcı Android 11 konsepti [Video]

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bu sefer hazırladığı göz alıcı Android 11 konsepti ile karşımızda bulunuyor. Bu konsept Google’ı bile kıskandıracak türden.

Kamer Kaan Avdan‘ı hazırladığı, “iOS 13“, “Windows XP 2018 Edition“, “Windows 7 2018 Edition” ,”Windows XP Mobile 2018 Edition“, “Windows Vista 2018 Edition” ve “Windows 11″ konseptleriyle tanıyorsunuz. Konsept üretimi konusunda en iyilerden olan Avdan, şimdi ise Android’in geleceğini karşımıza çıkarıyor. Kısa süre süre önce yukarıda izleyebileceğiniz Android 11 konseptini tanıtan tasarımcı, şu an 10. sürüm “Q” üzerinde çalışan Google’ın önünde gidiyor. Yine her zaman olduğu gibi Google’ın kendisinden çıkmış kadar iyi kalitede olan video, “yeni jenerasyon” Android deneyimini gözler önüne seriyor. Koyu arayüz modu, iMessage benzeri ortak mesajlaşma altyapısı, yeni simge tasarımları, sade arayüz, akıcı animasyonlar ve yeni hızlı ayarlar menüsü Android 11‘in öne çıkan yenilikleri olarak Kamer Kaan Avdan tarafından hayal ediliyor. İşletim sistemi için gerçekten oldukça sade bir arayüz tasarlayan Avdan, canlı duvar kağıtlarıyla beslenen yeni kilit ekranıyla da “keşke gelse” dedirten bir deneyim sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android işletim sisteminin çözülmeyen tek bir problemi var

O da ana sürüm güncellemelerin cihazlara istenildiği gibi gelmiyor olması. Ancak burada suç tamamen Google’da bulunmuyor. Çünkü hemen her firma Android’in üzerine kendi arayüzünü (EMUI, MIUI vb) giydiriyor. Bu arayüzdeki özelliklerin yeni sürümlere entegre edilmesi çok zaman alıyor. Bunu çözen Android One altyapısı bulunuyor ancak bu da her cihazda bulunmuyor. Ayrıca bazıları sevmesine rağmen çoğu kişi Android’in stok yapısını çok beğenmiyor. Bu açıdan telefon üreticilerinin hazırladıkları arayüzleri yeni sürümlere daha hızlı entegre etmesi gerekiyor. Bunun için Google’ın bazı adımları bulunuyor ancak Android’in 10. sürümü yaklaşırken halen “Pie” sürümüne geçmeyen cihazlar bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER