reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 Kamer Kaan Avdan Apple

Türk tasarımcıdan göz dolduran iOS 13 konsepti [Video]

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bu sefer hazırladığı göz alıcı iOS 13 konsepti ile karşımızda bulunuyor. Bu konsept Apple tarafından getirilmeyen birçok özellik barındırıyor.

Kamer Kaan Avdan‘ı hazırladığı”Windows XP 2018 Edition“, “Windows 7 2018 Edition” ,”Windows XP Mobile 2018 Edition“, “Windows Vista 2018 Edition” ve “Windows 11″ konseptleriyle tanıyorsunuz. Konsept üretimi konusunda en iyilerden olan Avdan, gibi bu sefer iOS 13 konseptini yayımladı. Direkt olarak yukarıda görebileceğiniz konsept, gerçekten güzel görünüyor. Yukarıda da dediğimiz gibi bu konsept Apple tarafından getirilmeyen ve çok talep edilen birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak koyu arayüz modu karşımıza çıkıyor. OLED ekranlı iPhone’lar için harika duran bu mod, arayüzü siyah hale getiriyor. iOS 13 konseptinde yer alan bir diğer detay ise “her zaman açık ekran” özelliği. iPhone X, Xs ve Xs Max’de OLED ekran kullanmasına rağmen bu özelliği sunmayan Apple, bu konuda gerçekten oldukça eleştiriliyor. Bu güzel çalışmada görülen bir diğer özellik ise ikili pencere kullanımı. Büyüyen ekranlar göz önüne alındığı zaman artık bunun da iPhone dünyasına adım atması gerekiyor. Kişilerin artık bir ekranda iki farklı uygulamayı aynı anda kullanabilmesi gerekiyor. Konseptini farklı içerikler gösterebilen dinamik uygulama simgeleri üzerine kuran Avdan, çiftli iOS hesabını da hayal ediyor. Ancak Apple’ın bunu iOS tarafında kullanması pek olası durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iOS 13 işletim sistemini WWDC 2019 kapsamında tanıtılacak

İşletim sistemi hakkında şimdilik hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak iOS 12 işletim sistemine koyacağı birçok özelliği stabilite üzerine odaklanmak için iOS 13’e bırakan teknoloji devi, yeni sürüm için ciddi yenilikler planlıyor olabilir deniyor.