reklamı kapat

POPÜLER

Windows XP Mobile 2018 Edition

Türk tasarımcıdan çok ilginç bir çalışma daha: Windows XP Mobile 2018 Edition [Video]

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, geçtiğimiz aylarda “Windows XP 2018 Edition” ve “Windows 7 2018 Edition” konseptleriyle karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise Windows XP Mobile 2018 Edition geldi.

Biliyorsunuz Microsoft artık bir mobil işletim sistemi geliştirmiyor. Windows Phone’u tarihe gömen şirket, mobil tarafta Apple ve Google‘a karşı büyük bir yenilgi almış durumda. Bu yenilgi sonrasında yeni bir mobil işletim sistemini hazırlığına girişmeyen firma, elbette tasarımcıların hayal gücünü engelleyemiyor. İşte burada karşımıza çıkan Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Windows XP Mobile 2018 Edition ile efsane işletim sistemini mobile getiriyor. Windows XP’nin kilit tasarım detayları, rengi ve özellikleri üzerine hazırlanan bu yeni konsept, gerçekten oldukça ilginç görünüyor. Firmanın en popüler işletim sistemine mobilde hayat veren sürüm, düşünülen ince detaylarıyla çok beğeni topluyor. Windows Phone’un kutulu yapısını Windows Xp üzerinden de olsa daha modern şekilde işleyen konsept, özellikle turuncu renkli klasik pencere kapatma tuşuyla yüzde ufak bir gülümseme bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Windows XP Mobile 2018 Edition”

Daha önceki çalışmalar gibi Windows XP Mobile 2018 Edition da bir tema ya da indirilebilir durumda değil. Sadece bir hayal gücünün gerçeğe dönüşmesi olan çalışma, Kamer Kaan Avdan‘ın portfolyosuna dahil oluyor. Başarılı tasarımcının diğer platformlar için yaptığı çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.