reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 7 2018 Edition

Türk tasarımcının çok konuşulacak yeni konsepti: Windows 7 2018 Edition [Video]

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, geçtiğimiz aylarda “Windows XP 2018 Edition” isimli şaşırtan bir konsepte imza atmıştı. Aynı isim şimdi Windows 7 2018 Edition ile karşımıza çıktı. İşte keşke Microsoft yapsa dedirten bir çalışma daha;

Windows 7, Microsoft’un tarihi için en az Windows XP kadar önemli bir işletim sistemi. Yaşattığı sorunlar nedeniyle çok eleştirilen Windows Vista‘dan sonra insanlara nefes aldıran Windows 7, halen milyonlarca bilgisayarda yüklü olarak bulunuyor. Yaklaşık 10 yaşında olan Windows 7, Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan‘ın hünerli ellerinde modernize edildi. Karşımıza hazırladığı Windows 7 2018 Edition ile çıkan tasarımcı, yine enfes bir işe imza atmış durumda. Eskiye sadık kalınarak yenilenen arayüzüyle çok güzel duran konsept, ilk olarak Cortana entegrasyonu ile karşımıza çıkartıyor. Windows 10’da yer alan dijital asistan, “modern Windows 7” içerisinde de bizleri karşılıyor. Kurduğu konsepte gece ve gündüze göre değişen dinamik duvar kağıtları ekleyen Avdan, aynı zamanda geçtiğimiz hafta macOS’a gelen koyu arayüz modunu da kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Windows 7 2018 Edition”

Genel olarak Windows 10 ile Windows 7’yi harmanlayan bu ilginç konsept, bir tema ya da indirilebilir durumda değil. Sadece bir hayal gücünün gerçeğe dönüşmesi olan çalışma, Kamer Kaan Avdan‘ın portfolyosuna sağlam bir örnek daha ekliyor. Başarılı tasarımcının diğer platformlar için yaptığı çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.