reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla

Tesla’ya, şirket çalışanı tarafından yapılan endişe verici sabotaj

Tesla cephesindeki sular durulmuyor. Elon Musk‘ın tüm şirkete attığı son e-posta, sabotaj iddiası içeriyor.

Model 3 üretimini yavaş yavaş yoluna koyan Tesla cephesinden ilginç bir sabotaj iddiası, Elon Musk tarafından çalışanlarla paylaşıldı. CNBC‘nin haberine göre Musk tarafından atılan bir bilgilendirme e-postası, söz konusu sabotajın içeriğini de barındırıyor. Musk’ın sözlerine göre söz konusu sabotaj bir çalışan tarafından gerçekleştirilmiş. Doğrudan kod değişimlerine sebep olan bu çalışan, önemli ve gizli şirket bilgilerini de bilinmeyen üçüncü parti kuruluşlarla paylaşmış. Paylaşılan bilgilendirme mesajında söz konusu sabotajı uygulayan çalışanın ismi elbette paylaşılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla’nın düşmanları

Musk paylaştığı metinde sabotajın ve sızdırmanın tam kapsamının henüz belirlenemediğini ancak sabotajı uygulayan çalışanın şimdilik itiraf ettiği kadarına göre durumun hayli kötü olduğu kaydediliyor. Önümüzdeki günlerde zararın büyüklüğünü tam olarak tespit edebilmek için araştırmaların devam edeceği de belirtiliyor. Sabotajı uygulayan çalışanın bunu tek başına mı yaptığı yoksa şirket içi veya dışı yardım alarak mı yaptığı da henüz belirlenememiş durumda.

Musk, şirketin başta petrol ve gaz şirketleri olmak üzere pek çok düşmanı olduğunu da yazısına eklemiş. Tesla’nın gelişmiş solar güç ve elektrikli otomobil planlarının gelişmesini istemeyen çok fazla isim olduğu kaydedilmiş. Musk’ın bu tarz bir sabotajın onlar tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği kuşkusu da yazıya dökülmüş durumda. Tesla CEO’su o konuda şöyle bir not düşmüş: “Emisyonlar konusunda hile yapmaya bu kadar isteklilerse belki başka hile yolları uygulamaya da çok isteklilerdir, kim bilir?

Çalışanlara dikkatli ve uyanık olmaları konusunda uyaran e-posta ise, Model 3 üretiminin artması yönündeki çalışmaların devam etmesi konusunda ilerliyor. Bildiğiniz gibi üretimi haftada 3.500 araca çıkaran şirket haziran sonunda haftada 5.000 araç hedefliyordu.

İlgili video

Model 3 tanıtımı