reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Edge Google Chrome YouTube

Microsoft stajyerinden Google’a ciddi YouTube suçlaması

Teknoloji dünyasının gündemine ilginç bir gelişme daha girdi. Microsoft stajyeri tarafından Google’a ciddi bir Edge merkezli YouTube suçlaması yapıldı. İşte detaylar;

Kısa süre önce bir açıklama yapan eski Microsoft stajyeri (Yazılım mühendisi) Joshua Bakita, ilginç bir iddia ortaya attı. Bu iddiaya göre Google, YouTube içerisine yerleştirdiği özel bir kod ile Microsoft Edge tarayıcıyı sabotaj etti. Bakita,  Chrome’da sorun çıkarmayan bu kodun, Edge’in YouTube video performansını ciddi şekilde düşürdüğünü belirtiyor. Bu konuda hemen hızlı bir açıklama yapan Google, o kodun bir hata olduğunu ve hemen düzeltildiğini söylüyor. Yani firma herhangi bir sabotaj iddialarını kabul etmiyor. Firmanın Chrome’u öne çıkarmak adına buna benzer adımları daha önce de kullandığını iddia eden Joshua Bakita, henüz somut kanıtlar sunmuyor olmasına rağmen gerçekten ilginç bilgiler veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube gelişmesi ile gündemde olan Microsoft Edge, çok yakında Chromium altyapısına geçiş yapıyor

İşte bu kod hamlesini yukarıdaki konuyla bağlayanlar da bulunuyor. Kasıtlı bir hamle ile Microsoft’un Edge’i Chrome’un da temelini oluşturan Chromium’a geçirilmeye zorlandığı iddia ediliyor. Microsoft Edge, Windows 10’un yerleşik tarayıcısı olduğu için milyonlara hitap ediyor. Bu milyonlar da Google dünyasına dahil etmek ticari açıdan çok karlı görünüyor. Yeni altyapı sayesinde tarayıcının 2019’da Mac sistemler için de kullanıma çıkacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni arayüz yapısı One UI