reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Edge Google Chrome Chromium

Bu bir dönüm noktası; Microsoft Edge için iki önemli duyuru!

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bilgiler gerçek çıktı. Biraz önce resmi bir açıklama yapan Microsoft, tarayıcı Edge için iki büyük duyuru yaptı.

Advertisement

Chrome, Opera ve Brave internet tarayıcıları, Google‘ın arkasında olduğu açık kaynak kodlu Chromium altyapısı üzerine kuruluyor. Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamaya göreyse Chromium temelli tarayıcılar arasına Edge de dahil oluyor. 2019 içerisinde Chromium’a geçeceği belirtilen Microsoft Edge, bu sayede çok daha iyi hale gelecek gibi görünüyor. Özellikle uyum konusundaki birçok problemi ortadan kaldıracak bu yeni altyapı, şu an geliştirme aşamasında bulunuyor. Özellikle geliştiricilerin çok hoşuna gidecek bu hamle, Edge’in sürekli olarak güncel kalacağı anlamına da geliyor. Windows 10’un yerleşik tarayıcısı olarak Google Chrome kadar hızlı hale gelecek tarayıcı, 2019’da çok büyük bir kitleye ulaşacak gibi duruyor. Buna ek olarak tarayıcının 2019’da Mac sistemler için de kullanıma çıkacağı belirtiliyor. Mac için Internet Explorer sürümünden tam 15 yıl sonra gelecek yeni sürüm, Chromium tabanlı yapısıyla Mac tarafında da büyük bir kitle yakalayabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge tarayıcı çok güzel duruyor

Teknoloji dünyasına bomba gibi düşen bu gelişmenin, kısa süre içerisinde daha da detaylanması bekleniyor. Yeni tarayıcının ilk olarak geliştiricilere açılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Gelişmiş robot köpeklerden ANYmal