reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Chrome tabanlı Microsoft Edge

Chrome ile aynı altyapıyı paylaşan yeni Microsoft Edge için ilk sürüm çıktı [Dene]

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcının yolda olduğunu açıklamıştı. İşte bu Google Chrome ile aynı altyapıyı paylaşacak tarayıcının ilk sürümü çıktı.

Yeni Microsoft Edge, Chrome ve Opera’nın temelini oluşturan Google‘ın arkasında olduğu açık kaynak kodlu Chromium altyapısı üzerine kuruluyor. İşte bu altyapı nedeniyle büyük merak uyandıran yeni tarayıcı, Windows tarafında önizleme sürümüyle indirmeye açıldı. Insider hesabıyla Developer ve Canary sürümlerine direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz tarayıcının, macOS sürümü de yolda bulunuyor. Geçtiğimiz ay ilk defa çalışırken gördüğümüz yeni Microsoft Edge, beklendiği şekilde Google Chrome gibi görünüyor. Microsoft’un ufak dokunuşlar ile özelleştirdiği tarayıcı,biliyorsunuz kesin olarak Chrome için hazırlanan mevcut eklentilere destek veriyor. Bir “dark mode” yani koyu / siyah arayüz moduna sahip olduğu da bilinen tarayıcı, senkronizasyon noktasında Google değil Microsoft hesabı kullanıyor. İlk yüklendiği zaman şifreleri ve favori siteleri Chrome ya da eski Edge’den çekebilen tarayıcı, sitelerde veya YouTube’da video izlerken herhangi bir sorun yaşatmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge merak ediliyor

Bunu hep söylüyoruz. Chrome kadar hızlı ve yetenekli bir yerleşik Windows 10 tarayıcısı Microsoft için gerçekten güzel görünüyor. Ayrıca yeni tarayıcı tüm Microsoft cihazlar için hazırlanıyor. Bu açıdan yeni tarayıcının Xbox ekosistemine de dahil edileceği biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Apple imzalı kredi kartı