reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome Microsoft Edge
Google Chrome Microsoft Edge
Google Chrome Microsoft Edge
Google Chrome Microsoft Edge
Google Chrome Microsoft Edge
Google Chrome Microsoft Edge

Google Chrome ile aynı altyapıyı paylaşacak yeni Microsoft Edge için ilk görseller [Galeri]

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcının yolda olduğunu açıklamıştı. İşte bu Google Chrome ile aynı altyapıyı paylaşacak sürümden ilk görseller geldi.

2019 içerisinde herkese açılacağı belirtilen yeni Microsoft Edge, Chrome ve Opera’nın temelini oluşturan Google‘ın arkasında olduğu açık kaynak kodlu Chromium altyapısı üzerine kuruluyor. İşte bu altyapı nedeniyle büyük merak uyandıran yeni tarayıcı, ilk defa çalışırken görüntülendi. The Verge tarafından paylaşılan ekran görüntülerine bakıldığı zaman yeni Microsoft Edge tarayıcı şu an fazlasıyla Google Chrome gibi görünüyor. Microsoft’un elbette ufak dokunuşlar ile özelleştirdiği tarayıcı, bu sürümden öğrenildiği kadarıyla kesin olarak Chrome için hazırlanan mevcut eklentilere destek veriyor. Kullanıcıları oldukça memnun edecek bu destek, Edge için en çok merak edilen detayın kesin olarak sunulacağını gösteriyor. Bir “dark mode” yani koyu / siyah arayüz moduna sahip olduğu da görülen yeni Edge, senkronizasyon noktasında Google değil Microsoft hesabı kullanıyor. İlk yüklendiği zaman şifreleri ve favori siteleri Chrome ya da eski Edge’den çekebilen tarayıcı, şimdilik oldukça standart ancak stabil bir görüntü ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge çok iddialı

İlk duyurulduğunda da söylediğimiz gibi Chrome kadar hızlı ve yetenekli bir yerleşik Windows 10 tarayıcısı Microsoft için gerçekten güzel görünüyor. Bu arada yeni tarayıcı hakkında dikkat çeken bir açıklama daha var. Bilindiği kadarıyla yeni tarayıcı tüm Microsoft cihazlar için hazırlanıyor. Bu açıdan yeni tarayıcı, Xbox ekosistemine de dahil edilecek açıklamaları yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Instagram için yeni dönem