reklamı kapat

POPÜLER

Apple Beats Powerbeats kablosuz kulaklık

Apple’dan Beats imzalı yeni Powerbeats kablosuz kulaklık iddiası

Apple biliyorsunuz geçtiğimiz gün yeni AirPods modelini tanıttı. Firmadan ayrıca Beats imzalı yeni bir Powerbeats kablosuz kulaklık da geliyor gibi görünüyor.

Apple’ın büyük bir para vererek bünyesinde kattığı Beats, kulaklık pazarının önemli isimlerinden. Marka değeri oldukça yüksek olan firma, yeni bir model satışa sunmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre Apple, yukarıdaki mevcut jenerasyon gibi birbirine kablo ile bağlantısı olmayan yeni bir Powerbeats kablosuz kulaklık geliştiriyor. Resmi olarak nisan ayında tanıtılacağı söylenen kulaklık, aşağıda detaylarına yer verdiğimiz H1 çipine sahip olabilir deniyor. Yaklaşık olarak 250 dolar seviyesinde satılacağı tahmin edilen modelin, kulak içi formunda olacağı ve direkt olarak sporculara hitap edeceği söyleniyor. Spor sırasında düşmemesi için özel tasarlanan modelin, eski kulaklığa nazaran daha iyi bass sunacağı ve suya daha dayanıklı olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bahsettiğimiz yeni Apple AirPods hangi detaylara sahip?

Yeni model görebileceğiniz üzere ilk sürümle aynı tasarımı kullanıyor. Kulaklık daha çok teknik yapısını değiştirmiş durumda. Gücünü tümüyle yeni olarak geçene H1 kulaklık çipinden alan kablosuz kulaklık, bu sayede aygıtlarla çok daha hızlı ve stabil bir kablosuz bağlantı kuruyor. Şirkete göre model aktif aygıtlar arasında 2 kata kadar daha hızlı geçiş yapabiliyor ve telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı süresi sunuyor.

H1 çip aynı zamanda sesle Siri aktivasyonuna olanak veriyor ve oyun oynarken ses gecikmesini %30’a kadar azaltıyor. Ana haznesi kablosuz olarak şarj edilebilen ürün, firmanın açıklamasına baktığımız zaman tek bir şarjla 5 saat dinleme süresi ve 3 saate kadar da konuşma süresi sunuyor. Hazne ile beraber yeni ürünle 24 saatten fazla dinleme süresi elde edilebiliyor. Ayrıca Siri için de bir geliştirme var. Apple’ın açıklamasıyla artık Siri için iPhone’unuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek yok. Siri’yi etkinleştirmek için “Hey Siri” diye seslenmeniz yeterli oluyor.