reklamı kapat

POPÜLER

deadwood

HBO yapımı Deadwood filminin fragmanı yayında [Video]

Game of Thrones dizisinin sone erecek olmasıyla HBO harıl harıl yeni projelerini izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

HBO, iddialı projeleri arasında yer alan Deadwood’un fragmanı yayınlandı. 2004-2006 yılları arasında yayınlanan Western dizisi Deadwood’un film versiyonuyla tekrardan izleyicilerle buluşacak olması açıkcası bizi de memnun etti. Fragmanı izlediğimizde dizide olduğu gibi filmde de vahşi batıya merhaba diyoruz. 31 Mayıs’ta yayınlanması beklenen filmde başrolde Ian McShane yer alıyor. Filmde Ian McShane’e Timothy Olyphant, Kim Dickens ve Brad Dourif eşlik ediyor. Senaristliğini David Milch, yönetmenliğini Daniel Minahan’ın üstlendiği Deadwood’un fragmanını haberin girişinden izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deadwood dizisi hakkında

David Milch tarafından yazılan dizi 21 Mart 2004 ile 27 Ağustos 2006 tarihleri arasında 12 bölümden oluşan 3 sezon olarak HBO televizyon kanalında gösterilmiştir.

Dizi 1870’li yıllarda Güney Dakota bölgesindeki Deadwood adlı madenci kasabasında geçer. Bölge yerlilerle yapılan antlaşma kapsamında ABD sınırları dışında yer alsa da bulunan zengin altın madenleri sebebiyle ilhak edilecektir.Dizide küçük bir madenci kampı olarak kurulan yerleşim yerinin giderek büyüyerek küçük bir kent haline gelmesi işlenir. Bu sırada özellikle batı kapitalizminin gelişimi eleştirel bir yöntemle incelenir. Dizide tarihsel kişiliklerden de yararlanılmıştır.

Dizi özellikle senaryo alanında ve başrolü paylaşan Ian McShane’in  başarılı oyunculuğuyla olumlu eleştiriler almış, sekiz Emmy Ödülü ile bir Altın Küre ödülüne layık görülmüştür. Üç sezonun ardından çekimleri durdurulan dizinin sonlandırılması için iki televizyon filmine ihtiyaç duyulduğu açıklanmıştı.

İlgili video