reklamı kapat

POPÜLER

Bureko 6x6

Karşınızda her açıdan sınırları zorlayan 6×6: Bureko [Video]

Sınırları gerçek anlamda zorlayan araçlar her zaman karşımıza çıkmıyor. İşte bunların en yenisi Bureko, 6×6 yapısı ve gücüyle dikkat çekiyor.

Çek Cumhuriyeti’nden çıkan bir araç olan Bureko, görebileceğiniz üzere adeta normal bir kamyon kadar boyuta sahip. Temel olarak Chevy Silverado üzerine kurulduğu belirtilen araç, toplam 6 adet tekerlek üzerinde yol alıyor. 6.2 litre V8 motoru normalde 420 beygir üreten aracı 1.000 beygir seviyesine kadar çıkarabilen ekip, bir de 7 litre 1.200 beygir versiyon üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. 1.200 beygir gerçekten inanılmaz görünürken, araçta birçok özelleştirme seçeneği de aktif olarak yer alıyor. 6×6 olduğu için oldukça uzun ve yerden yüksek olan Bureko, efsane Hummer’ı andıran ön bölümüyle dikkat çekiyor. Yüksek güce sahip LED aydınlatma sistemleriyle zorlu arazilerde gece de kullanabilen dev araç, içerisinde beş hatta zorlanırsa altı kişiyi konforlu şekilde taşıyabiliyor. Özellikle turuncu desenlere sahip siyah versiyonu çok kışkırtıcı olan araç, 6 metreden daha uzun gövdesiyle şehir içinden uzak tutulması gereken modeller arasında yer alıyor.

Bureko 6x6
Bureko 6x6
Bureko 6x6
Bureko 6x6
Bureko 6x6
Bureko 6x6
Bureko 6x6
Bureko 6x6

Bureko 6×6, gerçekten normal bir araç değil

Tam anlamıyla bir canavar olan Bureko, cüzdanı ciddi şekilde dolu olan aksiyon tutkunlarına hitap ediyor. İstendiği takdirde daha da amansız hale getirilebilen araç, “petrolhead” kesimin dikkatini oldukça çekiyor. Aracın yapabildiklerini gösteren tanıtım videosunu sayfanın üstünde izleyebilirsiniz.