reklamı kapat

POPÜLER

Hennessey VelociRaptor 6X6

Altı tekerlekli canavar: Hennessey VelociRaptor 6X6

Mercedes‘in G63 AMG ile öncülük ettiği 6×6 klasmanı hareketlenmeye devam ediyor. Yeni 6×6 hamlesi Amerikalı performans markası Hennessey‘den geldi. Karşınızda Hennessey VelociRaptor 6X6 !

Mercedes’in G63 AMG ile yepyeni bir boyut getirdiği yüksek performanslı off-road modellerinin standartları değişecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz süreçte Lamborghini‘nin Urus 6×6 model görselinin ortaya çıkmasının ardından şimide Ford F-150 furyaya dahil oluyor. Jaguar, Corvette, Cadillac, Nissan ve F-150’de olduğu gibi Ford’un birçok modeli üzerinde geliştirme yapan Hennessey firması 6×6 projesini ortaya çıkardı.

henneseyf1502
Halihazırda otoritelerce en iyi off-road modelleri arasında gösterilen Ford F-150 Raptor üzerine geliştirilen bu proje için şunu söyleyebiliriz; zaten kızgın olan Raptor çığrından çıktı! Hennessey’in VelociRaptor 6×6 adını verdiği projenin geliştirme aşamasının tamamlamasının ardından 600 beygir gücünde altı tekerlekli bir canavar ortaya çıktı. Off-Road koşulları için özel olarak tasarlanmış lastik takımlarının yer aldığı VelociRaptor 6×6‘da 20 inç‘lik jant takımı bulunuyor.

Hennessey VelociRaptor 6X6 fiyatı

Mercedes’in G63 AMG 6×6 için belirlediği fiyat olan 430.000 dolar‘ın aksine VelociRaptor 6×6‘nın başlangıç fiyatı 295.000 dolar olarak belirliyor. Hennesey ekibi 22.500 dolar karşılığında araca eklecek modifikasyon, yazılım ve twin-turbo ile birlikte 600 beygirin üzerinde güç değerinin de elde edileceğinin bilgisini verdi. Performans geliştirme yanı sıra ön ve arka fren sistemi daha büyük jant ve lastik seçenekleri, özel led ışıklandırma ve zırhlandırma opsiyon olarak sunulan seçenekler arasında yer alıyor. Off-Road standartlarını bir hayli değiştiren 6×6 liginde ileriki süreçte ne gibi yenilikler göreceğimiz ise merak edilen sorulardan bir tanesi.

Video