reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Hennessey Goliath 6×6

Büyüklerin oyuncaklarına yeni canavar eklendi; Hennessey Goliath 6×6

Ford temelli projenin ardından sürpriz şekilde karşımıza çıkan Hennessey Goliath 6×6, rakiplerle olan bağlantıyı biraz daha açacak gibi görünüyor.

Advertisement

Venom F5 ile dünyanın en hızlı otomobili rozetine adaylığını koyan Hennessey, büyüklerin ligine de imzasını çok net bir şekilde attı. Ford F-150 Raptor merkezli olarak geliştirdiği VelociRaptor 6×6 projesiyle işleri karıştıran Amerikalı markaya geride bıraktığımız nisan ayı içerisinde sürpriz bir rakip geldi. Ranger Rover temel alınarak geliştiriceğini öğrendiğimiz bu ikinci fantastik proje için 2019 yılı hedef gösterilmişti. O güne kadar kendisinden bir haber görmeyi umduğumuz sınıfa nihayet yeni bir üye daha geldi. Ama bir dakika durup baktığımızda bu yeni üyenin de üzerinde Hennessey adının yazdığını gördük. Bu kez Chevrolet Silverado‘yu gözüne kestiren John Hennessey ve ekibi araçla ilgili heyecanını ilk detaylar üzerinden paylaşmaya bile başladı. Bu da garajdaki işçiler için yıllık izin kullanma durumu biraz daha gecikebileceğini gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar

2019 Chevrolet Silverado’nun Trail Boss versiyonu üzerine şekillendiğini öğrendiğimiz modelin ilk olarak vadedeceği rakamlardan konuşalım. Kaputunun altında 6,2 litrelik V8 makineyle gelen Goliath 6×6, yapılan geliştirmelerin ardından 705 beygir güç ve 914 Nm tork gibi ciddi rakamlara kavuşuyor. Güç ve tork bazında karşımıza çıkan bu artışların performansa olan etkisi ise yaklaşık 4 saniye gibi inanılması güç 0-100 değeriyle tescillenecek gibi görünüyor. Hennessey’nin bu rakamları yeterli görmeyenler için de ekstra bir çözümü olacak. Dondurmanın üzerine seklen çikolata sosunu andıran ek bir performans geliştirmesi için de kapıları açık bırakan marka, gücün yaklaşık 810 beygire kadar yükseltilebildiğinin de altını çizmiş durumda. Standart olarak 37 inç’lik BF Goodrich arazi lastikleriyle gelen Hennessey Goliath 6×6’nın başlangıç fiyatı için 375.000 dolarlık etiket belirlenmiş durumda. Aracın toplam üretim adediyse 24 ile sınırlandırılacak.

İlginizi çekebilir

Hennsessey VelociRaptor 6×6